Я добре пам’ятаю, як люди казали, що вже листопад і не можна провести ще одні вибори за кілька тижнів. Як відомо, такі вибори все ж відбулисьКолін Павелл, колишній державний секретар США
У 2004-му році ці слова тодішнього державного секретаря США Коліна Павелла чітко позначили ставлення Америки до перебігу виборів в Україні.
Восени 2004-го Пауелл телефонував президенту Україні Леоніду Кучмі, закликаючи його шукати порозуміння та вихід з кризи.
Вісім років потому Павелл, тепер громадський діям та письменник, на зустрічі з читачами згадує, як народу Україну вдалося захистити свій вибір. Сталося це не без допомоги Заходу.
«Я добре пам’ятаю, як люди казали, що вже листопад і не можна провести ще одні вибори за кілька тижнів. Як відомо, такі вибори все ж відбулись. Хоча тоді і мала місце незгода між США, Росією та деякими іншими країнами щодо того, хто має бути переможцем, правда полягає в тому, що саме народ України обрав свого президента», - звертається до аудиторії Павелл.
Павелл каже, що нинішня влада України має пам’ятати уроки Помаранчевої революції та її ідеали
«Якщо ви хочете виправдати сподівання українців, важливо мати виборчу систему, яка є вільною від корупції та чесною. А це значить, що опозиція має мати можливість говорити, мати доступ до ЗМІ. Опозицію не можна просто усувати, кидати у в’язницю та перешкоджати її участі у виборах якимось іншим чином. Лише за таких умов можна отримати підтримку з боку міжнародної спільноти» - твердить колишній державний секретар США.
Павелл радить президенту України та уряду повчитись у американських демократів та республіканців тому, як треба ставитись до політичних опонентів. Це, зокрема, може стати запорукою стабільності уряду.
«Зверніть увагу на США та те, як ми поводимо себе з опозицією. В нас її багато. Під час виборів суперники лають одне одного, влаштовують бійки – справжнє божевілля. Такого більше ніде нема. Але щойно обрано президента, все припиняється – це і є повага до закону та Конституції. Критики кажуть, це ж маячня, стільки галасу. Я відповідаю: «ім’я цього галасу – демократія», - оптимістично говорить Павелл.
Шумно і на зустрічі Павелла з читачами. Сімдесятип’ятирічний громадський діяч випромінює енергію, а його автограф – бажаний раритет для сотень людей, що приходять на зустріч із знаковим політиком.