Спеціальні потреби

Світ про Кризу в Україні. Реакції політиків та ЗМІ

18:42 21.2.2014
Баррозо, голова Єврокомісії оприлюднив заяву щодо України.

"Я вітаю угоду між президентом України та лідерами опозиції - якій з боку ЄС сприяли міністри закордонних справ Польщі, Німеччини та Франції - з приводу дорожньої карти для політичного вирішення кризи. Це важливий крок до уникнення насильства та подальшого кровопролиття, досягнення миру та стабільності у країні та відновлення політичного процесу. Тепер необхідно втілити угоду без затримок. Міжнародна спільнота має обов'язок та відповідальність підтримати цей процес. ЄС буде продовжувати допомогати у цих зусиллях та залищається відданим підтримці політичних та економічних реформ в Україні".
18:37 21.2.2014
Енн Еплбаум пише у колонці для "Вашингтон пост" про оманливі - на її думку -кліше, які використовуються противниками протестів в Україні, і дає їх тлумачення.

"Брехня та стереотипи про Україну", - це загальна назва її матеріалу.

"Братська допомога" - радянський вислів, який колись використали при вторгненні до Праги у 1968-му та до Афганістану у 1979-му.

"Анти-терористична операція" - вислів доби Путіна, який використали для виправдання вторгнення у Чечню.

"Державний переворот" - цей вислів використовують з Листопада і урядом України і російськими коментаторами, щоб описати вуличні протести у Києві та ін.

"Нацисти, чи фашисти" - це сильні терміни і російські і українські чиновники вже багато місяців використовують, щоб описати широкий спектр опозиційних лідерів та груп... Звісно ж, є українські крайньо-праві... і вони справді звернулись до насильства під тиском кийків міліції, куль та нападів.

І все ж, ті хто використовують ці терміни мають пам'ятати, що найсильніші анти-семітська, гомофобська та ксенофобська риторика у регіоні походить не від українських крайньо-правих, а від російської преси та від російського режиму.

"Етно-лінгвістичний поділ та Югославська ситуація" - це термін використовується на Заході та у Росії, щоб показати, що конфлікт в Україні є атавістичним, незрозумілим, народженим у глибокій етнічній ненависті. На справді ж, це взагалі не етнічний конфлікт. Це політичний конфлікт, і зрозуміти його не так вже складно...
18:11 21.2.2014
Текст угоди між Януковичем та опозицією!

16:12 21.2.2014
Угоду між владою та опозицією про врегулювання кризи в Україні підписали в Києві президент Віктор Янукович і лідери трьох опозиційних фракцій українського парламенту: Віталій Кличко, Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок.

Угоду засвідчили від Європейського Союзу глави МЗС Польщі Радослав Сікорський і Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, а також голова департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє.

Водночас, російський омбудсмен Володимир Лукін на церемонію підписання угоди не прийшов.

Раніше у п'ятницю лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що Рада Майдану схвалила підписання угоди між владою й опозицією, але за умови, що в новому уряді не буде нинішнього глави МВС Віталія Захарченка й генпрокурором не буде Віктор Пшонка.

Більше

XS
SM
MD
LG