Баррозо "у найсильніших термінах" засудив ескалацію насильства та повідомлення про насильство щодо журналістів та висловив велику стурбованість повідомленнями про зникнення людей. Використання сили не є відповіддю на політичну ситуацію, яка скалась в Україні.
Баррозо закликав президента Януковича негайно розпочати діалог на найвищому рівні із опозицією. Це є завдання Президента, які голови держави.
Баррозо нагадав, що якщо ситуація в Україні не стабілізується, ЄС розгляне можливі наслідки для відносин між Україною та ЄС.
Окім того, він зазначив, що ЄС готова надати допомогу у політичному діалозі та де-ескалації ситуації. Для цього до Києва відправить, комісар ЄС Фюле, а наступного тижня Київ може відвідати Кетрін Ештон, високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки.
Зі свого боку, президент Янукович пообіцяв наступне :
Янукович заявив, що він згодний із високим рівнем діалогу на якому наполягав Баррозо.
Він підтвердив Барроозо, що в Україні у цей момент не буде оголошено надзвичайний стан.
Президент Янукович також погодився зустрітись із Кетрін Ештон та Штефаном Фюле.
"Ми обговорювали це питання. Але як я, так і глава МЗС ФРН, вважаємо, що питання про санкції поки не стоїть на порядку денному", - про це заявила німецький канцлер Ангела Меркель, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За її словами, в Берліні "закликають до переговорів між владою і опозицією".
"Я хотіла б ще раз підкреслити, що обов'язок будь-якого уряду - забезпечити свободу вираження власної думки. На наш погляд, зараз на Україні ця свобода не забезпечується або забезпечується, але недостатньою мірою", - додала Меркель.