Спеціальні потреби

Британія вимагає додаткових європейських санкцій проти Росії


Лідери Німеччини, Великобританії та Франції оприлюднили спільну заяву, де вимагають від Путіна натиснути на сепаратистів, аби ті надали міжнародним експертам повний доступ до місця катастрофи «Боїнга-777». Інакше Європа більше не вагатиметься із санкціями. Вимоги міжнародної спільноти до президента Росії лунають 4-тий день, утім Кремль реагує на них стримано.

Прем`єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон, який до трагедії дипломатично коментував дії Володимира Путіна, сьогодні змінив риторику. На зустрічі із колегами Німеччини та Франції він домагається швидкої реакції ЄС на теракт в українському небі.

«Щодо санкцій, то я переконаний, ми говорили про це з Анґелою Меркель та Франсуа Оландом, що ЄС буде готовий до подальших кроків. ... Росія повинна знати: реакція послідує, якщо не буде радикальних змін у їхній поведінці. Світ сьогодні дивиться на Росію і на Путіна», - зазначив глава британського уряду.

У літаку «Малайзійських авіаліній», збитому ймовірно проросійськими терористами у Донецьку, загинуло 9-ро громадян Об`єднаного Королівства. Камерон каже, що європейські санкції стосуватимуться товарів, які мають подвійне використання і можуть застосовуватись в оборонній галузі.

Водночас канцлер казначейства Великобританії Джордж Озборн в прямому ефірі британського телебачення заявив про готовність країни до санкцій навіть якщо при цьому доведеться зазнати збитків: «Коли країна вводить санкції проти іншої, то вона повинна розуміти, що це матиме наслідки і для її власної економіки. Але треба також враховувати економічні втрати у випадку, якщо зовсім ніяк не реагувати».

Мовою ультиматумів заговорив до Росії і Марк Рутте, прем`єр Нідерландів – країни, яка втратила найбільше - 189 громадян в авіакатастрофі: «Я говорив з президентом Росії про це дуже відверто. Якщо в найближчі дні ми не отримаємо доступу на територію, де сталась трагедія, тоді на стіл будуть покладені усі політичні, економічні та фінансові кроки проти тих, хто прямо чи опосередковано відповідальний за збиття літака». Марк Рутте заявляє, що Європа вдарить санкціями по Росії, якщо Кремль не вплине на сепаратистів.

Твердо на своїх позиціях стоїть і Австралія. Винні мають бути покарані, каже Тоні Ебботт, прем`єр-міністр країни: «Ми хочемо повернути тіла загиблих, ми хочемо дослідити місце катастрофи, і ми хочемо покарати винних». Глава австралійсього уряду також вважає Росію причетною до збиття літака.

Між тим Кремль і проросійські сепаратисти звинувачення на свою адресу відкидють і обіцяють допустити міжнародних експертів на місце аварії. «Треба зробити все для забезпечення повної абсолютної безпеки міжнародної місії, забезпечити необхідні для її роботи гуманітарні коридори», - у відповідь на вимоги Заходу сказав російський президент Володимир Путін. Однак, попри свої обіцянки, спостерігачів ОБСЄ, що прибули на місце аварії біля Донецька, сепаратисти зустріли вогнем.

Нові санкції Європи проти Росії можуть бути запроваджені уже у вівторок – на зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу. Тема їхнього порядку денного – європейська відповідь на дії Москви.

Дивіться також: Американські законодавці пообіцяли українцям, що їхній голос почують

У Сенаті пообіцяли добиватись військової допомоги Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

XS
SM
MD
LG