"Чи є путінський конвой з допомогою прикриттям вторгнення у східну Україну?", - своїми варіантами відповіді на питання озвучене журналістом видання Buzzfeed Максом Седдоном, діляться численні західні експерти.
"Київ у програші і якщо пропустить допомогу, і якщо не пропустить її. Дозволивши Росії перехопити ініціативу, він створить враження, що Україна не може захистити власних громадян на сході країни — або, ще гірше, що не має наміру це робити, з огляду на те, що Києв однобічно фокусується на тому, щоб завершити операції проти підтримуваних Росією повстанців за кілька тижнів", - пише Седдон.
Натомість, якщо Київ не пропустить допомогу - пише Седдон - ситуація може ще більше погіршитись.
"Тим самим Київ підсилить позицію Москви, що вона буцімто виступає захисником російськомовних у регіоні в той час як українське військо без розбору обстрілює густонаселені території", - пише Седдон.
Хай там що, а цей грандіозний жест з боку Росії дає зрозуміти, що вона не дозволить кризі закінчитись, якщо їй не гарантована участь у її завершенні - резюмує журналіст.
Натомість дослідник впливового американського аналітичного центру "Атлантична Рада" Ерік Браттберг переконаний, що мета Путіна полягає у тому, щоб "зберегти війну", а не "зберегти мир".
"Путін хоче заморожений конфлікт в Україні", - твітує експерт.
"Конвой ймовірно складатиметься з маленьких зелених медбратів", - твітує інший експерт, президент дослідницького центру "Інститут Брукінґса" Строуб Талботт.
Натомість відомий англомовний коментатор Леонід Рогозін ставить питання, чому Захід та Україна погодились - як виглядає - на конвой, який викликає стільки зауважень?
"Це спроба дати Путіну врятувати обличчя?", - твітить Рогозін.
При цьому Рогозін жартома озвучує оптимістичний варіант завершення "гуманітарної місії" :
"Які шанси, що ці КАМази на зворотньому шляху прихоплять Болотова та бійців Гіркіна назад до Росії- може один до десятьох?".
Між тим рух конвою до кордону триває, а Росія та Україна - схоже - мають взаємовиключаючі ідеї, щодо того як відбудеться реалізація гуманітарної місії.
Так заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий сьогоні заявив, що техніка Російської Федерації, яка везе гуманітарну допомогу, не буде пересуватися територією України.
У МЗС Росії натомість повідомляють, що колона вантажівок перетне кордон України через пункт пропуску "Шебекіно-Плетнівка на кордоні Білгородської області РФ та Харківської області". Після цього колона продовжить рух її територією вже під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
За словами МЗС, такі "параметри доставки" гуманітарного вантажу раніше були погджені з українською стороною. У Москві при цьому висловлюють здивування "заявами української сторони про нібито неузгодженість маршруту пересування конвою та все новими логістичними вимогами".
Ясність, здавалось б, мав внести сам Міжнародний Комітет Червного Хреста.
Проте Лоран Корбаз операційний директор МКЧХ у Європі та Центральній Азії сьогодні заявив, що про російську ініціативу у організації поки лише "чули"; вважають, що вона погоджена Росією і Україною.
Корбаз чітко зазначив, що організація досі не підтримала місію і чекає на "уточнення з приводу практичних кроків, які необхідно здійснити перш ніж така операція буде запущена".
За останньою інформацією Росія лише у вівторок ввечері повідомила МКЧК про параметри конвою, який на повних парах рухається до України і має увійти до неї під егідою організації. Про це йдеться у твіті Простійного представництва ООН у Росії.
Вся ця ситуація наштовхнула журналіста Майкл Вайса на думку, що Лавров просто скористався Червоним Хрестом. Про це головний редактор видання "interpretermag.com" твітнув у вівторок.
"Лавров скористався МКЧХ. Це стало зрозуміло минулого тижня, коли він почав посилатись на них як участника допомогової ініціативи. Тепер МКЧХ не знає, що відбувається".
Дивіться також : В штаб-квартиру НАТО росіян більше не пускають - посол України до Альянсу