«Я хочу навчатися в одному з топ-університетів США, але спеціальність ще не визначила», - говорить Катя Бєляєва.
Мрія привела учорашню школярку з Луцька на виставку "Освіта у США". 15 американських вишів, які представлені на виставці, пропонують спеціальності на будь-який смак: від юриста і бізнес-менеджера до кухаря чи театрознавця.
У колледжі Евергрін зі штату Вашингтон більшість дисциплін вибіркові, й студенти можуть самі формувати свою навчальну програму.
«Ми шукаємо тих студентів, які вважають, що не вписуються у вузькі рамки традиційної університетської освіти. Тих, хто хоче більшої самостійності і незалежності, створювати власні навчальні плани і одночасно вивчати скажімо біологію, історію України і математику. Тобто бути таким унікальним фахівцем”, - розповідає Вівіка Вільямс, коледж "Евергрін".
А Нью-йоркська політехнічна школа готує інженерів та фізиків-математиків
"Тут в Києві я мав нагоду поговорити із багатьма обдарованими студентами. Так само в Дніпропетровську цікавляться математикою, інженерною справою Я хотів би, щоб у нас в Америці було так багато студентів схильних до точних наук, як у вас в Україні. Без сумніву тут багато потенційно талановитих кандидатів на інженерні спеціальності”, - каже представник школи Реймонд Зуцкі.
Освіта в Сполучених Штатах дорога, рік навчання може коштувати 100 тисяч доларів, але можливі варіанти: більшість університетів частину витрат покривають.
У посольстві кажуть, що зроблять усе можливе для того, щоб освіта у США стала доступною для якомога більшого числа молодих українців. І особливо наголошують на розширенні програм освітнього обміну для українського Сходу.
“Я дуже радий бачити, як багато людей прийшли на ярмарок в Києві. Цього року ми також хотіли залучити більше студентів із Сходу та Півдня країни. Організували такий же ярмарок у Дніпропетровську. Таким чином подали важливий сигнал. Я впевнений, що саме це покоління будуватиме нову Україну”, - каже Джеффрі Пайєтт.
Дивіться також : Американські воїни, скалічені війною, знайшли слова підтримки для України