Запроваджені Європейським Союзом санкції завдають шкоди економіці Росії, проте навряд чи вплинуть на політичну поведінку президента Володимимра Путіна, заявив в інтерв’ю агентству Reuters прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.
Низка чільних чеських посадовців, в тому числі президент Мілош Земан, скептично ставляться до санкцій, проте Соботка підтримав позицію ЄС.
«Санкції мають вплив на російську економіку, вони впливають на неї негативно. Одначе, я не вірю, що вони якимось чином можуть змінити політичну поведінку російського керівництва», - сказав Соботка в інтерв’ю Reuters .
За словами Соботки, осійське суспільство після введення санкцій, навпаки, ще більше консолідувалося у підтримці Путіна та його політики.
Чеський прем’єр сказав, що країни ЄС, ймовірно, обговорюватимуть майбутнє санкцій наступної весни і рішення залежитиме від розвитку відносин між Росією та Україною протягом наступних місяців. Він зазначив, що країни-члени Євросоюзу візьмуть до уваги низку факторів, як наприклад травневі президентські вибори в Україні та українсько-російську газову домовленість.
«Те, що відбулися вибори і досягнуто домовленості про постачання російського газу, на мій погляд, є позитивними сигналами, які також вплинуть на переговори наступної весни щодо дальших кроків ЄС», зазначив Соботка.
Проте чеський прем’єр також вказав на негативні події, включно з «виборами», які відбулися минулої неділі у контрольованих сепаратистами частинах Луганської та Донецької областей, «виборами», які Захід не визнає.
«Те, що ці «вибори» відбулися і певні положення «мінських домовленостей», спрямовані на поглиблення інтеграції Луганської та Донецької областей, не виконуються, створює ризик замороженого конфлікту... як в Придністров’ї», заявив прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка в інтерв’ю Reuters.