Відмова України від позаблокового статусу є потужним сигналом для НАТО, але Альянс не скоро наважиться надати Києву план щодо членства. На це вказують міжнародні експерти, коментуючи ухвалене Радою рішення.
"Україна позбулась позаблокового статусу 303-ма голосами проти. І все ж зрозуміло, що НАТО навряд надасть Україні шлях до партнерства у близькому майбутньому", - твітує Стівен Пайфер, експерт дослідницького центру "Інститут Брукінґса", екс-посол США в Україні.
Ян Бреммер президент аналітичного центру "Євразія ґруп" вказує на те, що наслідком реального просування України до НАТО може стати загострення конфлікту з Росією та втрати Україною територій, а зовсім не збереження територіальної цілісності.
"Можна уявити, що Україна таки стане членом НАТО. Просто це буде значно менша Україна", - твітує Бреммер.
Натомість Ерік Браттберґ, дослідник аналітичного центру "Атлантична рада" (США) вказує на те, що застереження, які озвучує Бреммер не виправдані, бо саме агресія Росії примушує Україну шукати захисту.
"Парадокс у тому, що саме дії Росії підштовхнули Київ до НАТО. Перед Кримом ніхто про членство у НАТО в Україні не говорив".
Такий захист Україна отримає - переконані у Міністерстві оборони Польщі.
"Міністр оборони Томаш Семоняк заявив на радіо, що переконаний - ми побачимо Україну у НАТО, і що Альянс має бути відкритим і для інших країн", - повідомляє оборонне відомство Польщі у Twitter.
А от канадський блогер Майкл Маккей шкодує, що Україна ще після Помаранчевої революції не взялась за набуття членства у НАТО :
"Якби Україна доклала зусиль до членства у НАТО за часів Ющенка, Росія не вдерлась би до Криму та Донбасу".
Дивітья також : Чи приносить результати "стриманість" Обами?