Спеціальні потреби

Україна попередила ООН про небезпеку ядерної мілітаризації Криму


Пан Ґі Мун та Володимир Єльченко
Пан Ґі Мун та Володимир Єльченко

Мілітаризація Криму загрожує всій Південній Європі, Північній Африці та Близькому Сходу, - сказав представник України в ООН.

Мілітаризація Криму, особливо носіями ядерної зброї, загрожує Європі, північній Африці, Близькому Сходу. Про це заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, виступаючи у Раді безпеки ООН у понеділок 15 лютого.

«Україна стривожена безпрецедентним нарощуванням зброї Росією в окупованому Криму. Станом на сьогодні Росія розмістила у Криму понад 23 тисячі військових, сотні бойових танків, бронетехніки, бойових літаків та гелікоптерів, десятки прибережних ракетних комплексів. Особливу небезпеку викликає розгортання в Криму потенційних носіїв ядерних боєголовок на кораблях і бойових літаках, а також намір Росії переобладнати інфраструктуру деяких радянських об'єктів у Криму для зберігання ядерної зброї.

Таким чином, незаконна окупація та як наслідок мілітаризація Криму загрожують далекосяжними наслідками для безпеки не лише у Чорноморському регіоні, а й у всій Південній Європі, Північній Африці та на Близькому Сході. Події в Сирії є переконливим доказом цього», - заявив у своєму виступі Володимир Єльченко.

Він також розповів про ситуацію з недотриманням прав людини на півострові, зокрема випадки викрадення людей, тортури, вбивства. Найбільш уразливою групою населення в Криму пан Єльченко назвав кримських татар та тих українців, які «відкрито підтримали територіальну цілісність України». Він закликав Раду безпеки ООН відкрити у Криму постійні представництва міжнародних організацій

Виступаючи у Раді безпеки, постійний представник України закликав ООН надіслати миротворчі сили в конфліктні регіони східної України.

«Щоб не допустити подальше порушення статуту ООН, щоб гарантувати тривалий мир і стабільність в окремих районах Донецької і Луганської областей України, ми як і раніше наполягаємо, що розгортання міжнародної миротворчої місії ООН на території України могло б стати важливим кроком на шляху вирішення військового конфлікту, який був створений Російською Федерацією проти моєї країни», - сказав постпред України в ООН Єльченко.

Дебати Ради Безпеки ООН 15 лютого проходили на тему дотримання цілей і принципів статуту ООН державами-членами організації.

Дивіться також: Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна

Залучити Туреччину до діалогу про деокупацію Криму пропонує Україна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG