Спеціальні потреби

Пентагон не вірить заявам Путіна про виведення військ з Сирії


Речник Пентагону Пітер Кук
Речник Пентагону Пітер Кук

Наступного тижня держсекретар США Джон Керрі має намір відвідати Москву, де обговорить із російською владою виведення військ із Сирії.

Пентагон «зачекає, щоб переконатися» у щирості Володимира Путіна під час оголошення виводу своїх військ з Сирії. Про це заявив речник Міністерства оборони США Пітер Кук.

«Ми почекаємо і побачимо, як і всі інші, що росіяни робитимуть відносно заяви президента Путіна про часткове виведення», - сказав речник Пентагону Пітер Кук. – Впродовж останніх 24 годин ми спостерігаємо, як росіяни продовжують деякі авіаудари у Сирії. То ж я вважаю, це те питання, де ми почекаємо, щоб побачити, що саме відбувається».

Речник Міністерства оборони США уточнив, що росіяни вивезли з Сирії «малу кількість літаків. Менше, ніж десять, вилетіли з Сирії за останні 24 години».

«Ми будемо оцінювати поведінку Росії, базуючись на її діях, а не на словах», - сказав Пітер Кук.

Наступного тижня держсекретар США Джон Керрі має намір відвідати Москву, де обговорить із російською владою виведення військ із Сирії. У прес-службі Державного департаменту повідомили, що цей візит відбудеться після вівторка.

У понеділок президент Росії Володимир Путін заявив про початок виведення військ із Сирії. Це сталося через півроку після російського втручання у війну в Сирії.

Деякі оглядачі у США назвали політику Путіна у Сирії «геополітичною перемогою».

Зокрема, як пише New York Times, діями у Сирії Путін повернув Росії звання світової держави і зміцнив власні позиції на світовій арені.

А видання Reuters опублікувало статтю колишнього співробітника USAID, політолога Джоша Коена, який вважає, що російські бомбардування зміцнили позиції Башара аль-Асада. А Володимир Путін змусив США визнати, що Росія відіграє ключову роль у вирішенні майбутнього Сирії. Коен називає дії Путіна в цій арабській країні «дипломатичним успіхом».

У відповідь Туреччини на збиття російського літака, Росія передислокувала до турецького кордону ракети типу «земля повітря» з діапазоном у понад 400 кілометрів в небі над Сирією та її найближчих сусідів. Це ще більш зміцнило позиції російського війська у регіоні, - вважає Коен.

Путіну також вдалось ще більш послабити Європейський Союз, адже навіть у НАТО визнали, що російські бомбардування в Сирії збільшили кількість біженців у Європі принаймні до 100 тисяч людей.

Водночас американську політику в Сирії чимало оглядачів у США називають «безнадійно заплутаною».

Дивіться також: США можуть більше тиснути на Росію і краще допомагати Україні - думки експертів

США можуть більше тиснути на Росію і краще допомагати Україні - думки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Фінальні звернення Гарріс і Трампа: аналіз. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:17 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG