Спеціальні потреби

Далласька поліція вперше відправила воювати з нападником робота


Поліція знешкодила снайпера за допомогою робота. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Поліція знешкодила снайпера за допомогою робота. Відео

Далласького снайпера, 25-річного Майку Джонсона, поліція вбила, підірвавши поряд із ним вибухівку, яку привіз робот. На такі кроки їй довелося піти через те, що нападник, ховаючись поміж ярусів багатоповерхової парковки, відстрілював поліцейських. У результаті загинуло п’ятеро поліцейських, а ще семеро їхніх колег та двоє цивільних – отримали поранення.

При цьому, американська поліція вперше застосувала робота-убивцю, який підвіз бомбу впритул до нападника. Складати зброю добровільно стрілець відмовлявся, відтак – переговори зайшли у глухий кут, і поліція вирішила зупнити снайпера за допомогою робота.

«Підозрюваний загинув. У результаті вибуху бомби», – заявить згодом начальник поліції Далласа Девід Браун.

У розпорядженні поліцейських та пожежників є сотні роботів, подібних до того, що був застосований у Далласі. Такі пристрої їм надали військові. Зазвичай роботів використовують для знешкодження підозрілих предметів. Але оскількі ці машини також оснащені відеокамерами та мікрофонами час відчасу їх використовують і для переговорів із підозрюваними.

Проте у Даласі, робот уперше був використаний для того, щоб вбити нападника.

«Я ніколи не чув щоб таке траплялося, – зізнається консультант із питань безпеки Бред Ґеррет. – Але я знаю, що загони спецпризначення тренуються доставляти вибухівку за допомогою роботів».

Правоохоронці кажуть, очевидна перевага використання роботів під час операцій – це можливість уникнути втрат серед стражів порядку.

Бред Ґеррет переконаний: рішення далласької поліції застосувати робота проти нападника було ефективне і, ймовірно, найбільш безпечне з усіх можливих у тій ситуації.

«Мабуть, ми побачимо що роботів частіше використовуватимуть, аби не наражати на ризик поліцейських», – каже він.

Утім, є і мінуси використання роботів поліцією. Вибухівка достатньо потужна, щоб вбити, і може бути небезпечна, як для сусідніх споруд так і для людей неподалік. А деякі критики використання роботів поліцією застергіають, загравшись у технології правоохоронці почнуть поспішати з використанням роботів-убивць, замість того, аби спробувати переконати підозрюваного здатися.

Речники поліції заперечують, кажуть, рішення використати робота-убивцю ймовірно буде ухвалюватися лише тоді, коли буде рішення, що підозрюваного треба убити в будь-якому разі.

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG