Міністр юстиції Бекір Боздаг каже, що вже арештовано близько 6 тисяч осіб, і ця цифра «продовжуватиме збільшуватись». Серед арештованих командувач Третьої дивізії ВС Туреччини генерал Ердал Озтурк, йому загрожують звинувачення у зраді. Ряд інших високопоставлених військових посадовців втекли до сусідньої Греції, де попросили політичного притулку. Турецькі ЗМІ повідомляють, що дехто з них стоїть за організацією перевороту.
За різними повідомленнями, станом на суботній вечір кількість загиблих під час спроби перевороту становила до 265 осіб. Положення в Стамбулі, Анкарі та ряді інших міст залишається напруженим, є повідомлення про зіткнення. Турецькі ЗМІ повідомляють про значні зіткнення у військових бараках поблизу Анкари, де, як підозрюють, готувався переворот.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поклав відповідальність за організацію спроби перевороту на свого колишнього союзника Фетхуллу Ґюлена, який нині проживає у США. Ердоган вимагає його екстрадиції. Очолюваний ним рух Хизмет має багато послідовників в турецькому суспільстві, в тому числі - серед представників ЗМІ та поліції, а також в сфері правосуддя. Ґюлен виступив із заявою, в якій «найрішучішим чином» засудив спробу військового перевороту в Туреччині і категорично відкинув звинувачення в причетності до неї. Вашингтоні не має переконливих даних, які б підтвердили звинувачення Ердогана. У суботу, виступаючи перед журналістами в Люксембурзі, держсекретар США Джон Керрі заявив, що США розглянуть запит про видачу Ґюлена турецькій владі, але тільки в тому випадку, якщо Туреччина представить належні докази будь-яких скоєних ним злочинів.
16 липня Держсекретар США Джон Керрі провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоґлу. Глава американської дипломатії знову висловив підтримку демократично обраному уряду Туреччини, а також закликав турецьку владу проявити стриманість і повагу до належних правових процедур і міжнародним зобов'язанням країни при розслідуванні невдалої спроби державного перевороту. Керрі підкреслив, що США готові надати допомогу в розслідуванні, яке проводить влада Туреччини, проте зазначив, що будь-які публічні інсинуації з приводу ролі, яку Америка нібито грала в спробі перевороту, є абсолютно неправдивими та такими, що завдають шкоди двостороннім відносинам. Згідно з повідомленням Держдепартаменту, міністри обговорили важливість Туреччини в якості партнера по НАТО і ключового члена міжнародної коаліції по боротьбі з ІДІЛ, і наголосили на необхідності зосередитися на продовженні забезпечення оперативної підтримки цих зусиль.