Дональд Трамп заявляє, що його пріоритетом на посаді є економіка.Він обіцяє за кілька тижнів оприлюднити "феноменальну" податкову реформу, що створить сприятливий клімат для американських виробників. Президент хоче спрямувати трильйон доларів на інфраструктурні проекти - відбудову доріг, мостів та аеропортів та підписати більш вигідні для країни міжнародні торговельні угоди. Такі сигнали від адміністрації з оптимізмом сприймаються у бізнес середовищі. На всіх головних біржах у США тиждень закінчився з рекордно високими показниками.
В Міжнародному валютному фонді кажуть, що кроки нової адміністрації сприятимуть росту американської економіки. Про це директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард заявила під час світового саміту урядування у Дубаї. МВФ уже збільшив прогноз росту економіки США у 2017-му до 2,3 відсотка, а у 2018-му - до двох з половиною відсотків.
Лаґард при цьому застерегла, що економічні зміни у США можуть негативно вплинути на економіки інших країн, зокрема через укріплення долара:
«Ми маємо небагато інформації, але з того, що ми чуємо, у нас є причини на оптимізм стосовно економічного росту у США. Дуже ймовірно там проведуть податкову реформу, ймовірно ми побачимо додаткові інвестиції у інфраструктуру. Результатом усього цього, правдоподібно, буде економічний ріст у США».
«Але турбує, що це матиме протилежні наслідки для решти світу. І ми вже це бачимо, ринки це очікують. Ми бачимо долар зміцнюється відносно інших валют, ми очікуємо, що у федеральній резервній системі США піднімуть базові ставки запозичення. Для світової економіки це буде важко, іншим країнам треба готуватися», - додає директор-розпорядник МВФ.