Склад делегації США на інавгурацію новообраного українського президента свідчить про складнощі у відносинах Зеленського з адміністрацією Трампа і може бути поганим сигналом для майбутнього американсько-українських відносин. Такі міркування висловлюють деякі американські експерти.
"Надішліть Болтона!" - закликає Білий дім колишній посол США до Росії аналітик Майкл Макфол. Макфол вважає, не достатньо високий рівень делегації від США на інавгурацію Зеленського помилкою адміністрації Трампа.
"Навіть на інавгурацію Януковича адміністрація Обами прислала Радника з національної безпеки Джима Джонса. Команда Трампа тут робить помилку. Надішліть Болтона! (Болтон раніше відвідував українську конференцію Yes)", - зазначив колишній дипломат.
Зараз час для США розбудовувати контакти з новим президентом Зеленським, а, натомість, США відкликали посла, - нарікає дослідник інституту Брукінза і колишній посол США до України Стівен Пайфер.
"Україна інавгурує нового президента 20 травня. Саме тоді США мали б розпочати розбудовувати контакти з президентом Зеленським та його новою командою, а США відкликали талановитого і досвідченого посла", - твітує Пайфер.
Макфол закликав українсько-американську спільноту більш голосно заявити про свою позицію у цей "вирішальний момент в Американсько-Українських відносинах", щоб протистояти байдужості адміністрації Трампа до України.
Серед виявів теперішньої байдужості адміністрації Трампа стосовно України Макфол назвав "відсутність призначення посла, слабку делегацію на інавгурацію та той факт, що Помпео в Сочі не обговорив війну".
Діаспоро, прокинься! - закликав аналітик Атлантичної Ради Андерс Аслунд
Як раніше повідомляв "Голос Америки", під час переговорів у Сочі Держсекретар США Майк Помпео закликав Росію звільнити українських моряків і звернутись до нового президента України, щоб досягти прогресу у вирішення російського конфлікту з Україною.
Діаспоро, прокинься! - закликав аналітик Атлантичної Ради Андерс Аслунд. Він зазначив, що їхати на інавгурацію мав віце-президент Майк Пенс, але цьому завадили дії Джуліані.
"Діаспора України у США, прокидайся! Трамп руйнує (відносини з) Україною на користь Росії", - написав аналітик у Twitter.
Попри очікування, що перші випробування для Зеленського в сфері міжнародної політики надійдуть від Росії, ми бачимо недипломатичні кроки США, твітує журналіст PBS Саймон Островський.
"Надзвичайно, що всі, хто спостерігає за Україною очікували, що перше основне зовнішньополітичне випробування для новообраного президента Зеленського прийде з Росії, яка там веде війну. Натомість бачимо недипломатичний натиск від нібито друга - США. Сумно", - твітує журналіст.
Журналіст "Радіо Свобода" Кристофер Міллер також з подивом відзначив, що після інавгурації, президент Зеленський буде дуже зайнятий не лише через Кремль, але і через Білий дім - "близького союзника на підтримку якого Київ покладається в протидії агресії першого".
В суботу Білий дім назвав склад офіційної делегації на інавгурацію Володимира Зеленського 20-го травня.
До делегації увійшли: Курт Волкер, спеціальний представник Держдепу США з питань України, Гордон Сондланд, посол США до ЄС, Александр Відман, директор департаменту Європейських справ в Раді Національної безпеки США при президенті, Джозеф Пеннінгтон, в.о. голови дипломатичної місії США в Україні.
Очолюватиме делегацію міністр енергетики США Рік Перрі.
Коментуючи повідомлення Білого дому, спеціальний представник Держдепу США Курт Волкер відзначив, що "нетерпляче чекає нагоди подякувати Петру Порошенку за тісну співпрацю між США та Україною, а також нагоди працювати над поглибленням цієї співпраці з президентом Володимиром Зеленським".
Дивіться також: Загрози та виклики президента Зеленського. Погляд з Вашингтона