Мільйони сирійських біженців можуть попрямувати у Європу, тікаючи від нападу сирійського президента Башара Асада, якого підтримує Росія. "Напад на Ідліб, якщо його не зупинити, спричинить справжню гуманітарну катастрофу, коли більше 3 мільйонів осіб перейде кордон Туреччини", - заявив американський високопосадовець, відповідаючи на питання преси в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки минулого тижня. "Їх викине до Європи", - додав він, підкресливши, що Туреччина вже прийняла 3,5 мільйона сирійських біженців і її здатність прийняти більше є обмеженою.
За даними ООН, більше 800 000 сирійців протягом останніх місяців надійшли до кордону Туреччини, який залишається для них зачиненим. Сотні тисяч цивільних, багато з яких – жінки та діти, опинились у пастці на північному сході Сирії без притулку і з невеликими запасами їжі, пише "Голос Америки".
В ООН це назвали найгіршою гуманітарною кризою з часу початку війни у Сирії майже дев'ять років тому.
Незважаючи на неодноразові заклики президента США Дональда Трампа та президента Туреччини Таїпа Ердогана припинити агресію, немає ознак того, що Дамаск, чи Москва, яка активно підтримує агресію, готові зупинити напад.
Ердоган попередив сирійського лідера про необхідність припинити агресію проти Ідлібу, або зіткнутись з прямою інтервенцією турецьких сил. Це послання було передано в телефонній розмові з російським президентом Путіним.
Однак на понеділок, ознак готовності до припинення вогню не було. Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров під чаc Мюнхенської конференції назвав Ідліб "останнім осередком тероризму .. на західному березі Євфрату". Ассад в неділю заявив про намір Сирї "звільнити всі території".
Дивіться також: Час-Тайм. Pезонансні події та заяви із Мюнхенської конференції