Спеціальні потреби

США, Британія слідкуватимуть за виконанням домовленості щодо експорту зерна


Фото: зерно в румунському порту
Фото: зерно в румунському порту

США та Британія слідкуватимуть за виконанням Росією підписаних сьогодні в Стамбулі домовленостей, які мають розблокувати експорт українського зерна через Чорне море, заявили посадовці країн.

"Цю угоду потрібно втілити, - йдеться в заяві міністра закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс. - Ми будемо наглядати, щоб забезпечити, що дії Росії відповідають її словам".

"Щоб забезпечити стійке повернення світової безпеки та економічної стабільності, Путін має припинити війну і вивести війська з України", - додала британська посадовиця. Вона привітала Туреччину та генерального секретаря ООН із досягненням такої угоди.

Посол США в Україні Бріджит Брінк в інтерв'ю "Радіо Свобода" привітала угоду щодо зерна і запевнила, що США разом із іншими країнами будуть стежити за виконанням Росією цих домовленостей.

Про те, що Сполучені Штати працюватимуть над забезпеченням відповідальності Росії за втілення угоди, заявила і посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, повідомляє Reuters.

Угоду укладено на 120 днів і вона, за повідомленням британського уряду, дозволить комерційним перевізникам експортувати до 5 мільйонів тон зерна на місяць.

Як повідомляв Голос Америки, в п'ятницю Росія та Україна підписали окремі домовленості з ООН та Туреччиною, які, за очікуваннями, мають розблокувати експорт українського зерна через Чорне море.

"Маяком надії" назвав домовленість генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

"Це безпрецедентна угода між двома сторонами кровопролитного конфлікту, але цей конфлікт триває і люди гинуть щодня і щодня тривають бої. - заявив Гутерріш на церемонії підписання. - Сьогодні яскраво сяє маяк надії над Чорним морем, завдяки спільним зусиллям багатьох. В цей час випробувань, нехай цей маяк веде до зменшення людських страждань і досягнення миру".

Генсек ООН оголосив про створення спільного координаційнго центру щодо втілення угоди. Очікується, що Туреччина інспектуватиме кораблі, щоб пересвідчитись, що на них немає зброї.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, перед підписанням домовленості заявив у дописі в Twitter, що угода не передбачає "супроводу транспорту російськими кораблями та присутності російських представників у наших портах".

"У разі провокацій — негайна військова відповідь. Усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби", - додав він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG