Рішення "Групи семи", ЄС та Австралії запровадити обмеження на ціну російської нафти на рівні 60 доларів за барель матиме негайний вплив на надходження Кремля від енергоресурсів, заявила міністр фінансів США Дженет Єллен.
Вона привітала міжнародну домовленість щодо обмеження ціни на поставки російської нафти морем, яка має увійти в дію з 5 грудня.
"Разом G7, Європейський Союз та Австралія спільно встановили обмеження на російску нафту, поставлену морем, і це допоможе нам досягнути нашої мети і обмежити основне джерело надходжень Путіна для незаконної війни в Україні а також одночасно збереже стабільність світових енергопоставок", - сказала Єллен.
Вона наголосила на тому, що обмеження одразу негативно позначиться на фінансах Кремля.
"Сьогоднішня дія також допоможе обмежити путінські фінанси та надходження, які він застосовує, щоб фінансувати брутальне вторгнення, - заявила Єллен. - Російська економіка вже скорочується, а бюджет все меншає і ціновий ліміт негайно обмежить найважливіше джерело доходів Путіна".
В п'ятницю президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що країни ЄС погодились обмежити ціну на російську нафту на рівні 60 доларів з барель.
У відеозверненні в соцмережах посадовиця відзначила, що такий крок зміцнить дію санкцій, зменшить російські надходження, а також "дозволить стабілізувати енергоринки", бо європейські оператори зможуть доставляти "певні обсяги російської нафти третім країнам, якщо вони продаються за ціною нижче обмеження".
В українському урядові вказали, що обмеження ціни мало бути нижчим - на рівні 30, а не 60 доларів.
"Знизити потрібно було б до 30 доларів, щоб швидше знищити економіку ворога", – написав у Telegram голова Офісу президента України Андрій Єрмак.
Після схвалення Польщею обмеження ціни, в п'ятницю ЄС розпочав процедуру письмового оформлення домовленості всіма 27 країнами ЄС, щоб офіційно дати зелене світло угоді, деталі якої будуть опубліковані в юридичному журналі ЄС у неділю.
Оскільки ключові світові судноплавні та страхові компанії розташовані в країнах "Групи семи", через обмеження ціни, Москві буде дуже важко продавати свою нафту за вищою ціною, пише Reuters.
В статті використано матеріал Reuters
Форум