У німецькому місті Дюссельдорф створили центр, де тимчасово переміщені особи з України можуть знайти одяг, їжу, психологічну підтримку і класи німецької мови. Фонд Маргарет Бройє Штіфтунг створив український відділ.
До центру приходить чимало українських біженців, які потрапляють у Дюсельдорф. Їх зустрічає донеччанка Марина Шифер, одна із співзасновниць і найактивніших волонтерів українського відділу фонду Маргарет Броє.
На першому поверсі біженці можуть отримати харчі та одяг, розповідає вона.
"У нас кожного тижня, кожного четверга, відбувається роздача харчів зранку, кожну середу ми отримуємо харчі від нашого партнера по фудшерінгу - це така організація, яка збирає їжу з різноманітних супермаркетів, кафе - все те, що може бути з’їдженим, але вже не може бути використаним чи проданим,"– розповідає Марина Шифер, співзасновниця українського відділу фонду.
На другому поверсі - консультаційний кабінет, де допомагають заповнювати заявки на державні програми з пошуку житла, роботи, влаштування дітей в школу чи дитячий садок.
"Наприклад, ті українці, які шукають квартири, у них багато питань про те, якою повинна бути квартира по ціні, квадратурі, щоб за неї сплатила держава, і як її знайти,"– розповідає Марина Шифер, співзасновниця українського відділу фонду.
Тут також надають психологічну підтримку та допомагають у навчанні. Місцеві вчителі безкоштовно навчають українських дітей та дорослих німецькій мові.
"Я вирішила допомогти, тому що вважаю, що кожен повинен допомагати людям, які змушені тікати з країни, де відбувається війна. Дуже важливо, щоб кожен робив те, що може," – розповідає вчительна німецької мови Марія Шаах.
У сусідньому кабінеті проходить групова психологічна консультація.
Тут своїми внутрішніми проблемами діляться підлітки, які через війну змушені були залишити школу і друзів. З ними займається психологиня з України Євгенія Пелипенко.
"Ми говоримо про те, що проживаємо тут, як адаптуємось, говоримо про питання, які актуальні у їхньому віці", – каже Євгенія Пелипенко, психологиня.
Центр Фонду Маргарет Бройє у Дюсельдорфі не лише допомагає переселенцям, а й збирає гуманітарну допомогу для України. Марина Шифер каже, організація допомоги біженцям для неї - справа особиста. Жінка відчула, що таке трагедія війни, на прикладі своєї сім’ї ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Тато Марини потрапив у полон до донецьких сепаратистів через свою проукраїнську позицію, і досі перебуває у полоні.
В українському відділі Фонду Маргарет Бройє так багато послуг для біженців, що організація задумується над переїздом у більше приміщення.
Дивіться також: Як українським переселенцям допомагають у Дюссельдорфі
Форум