Спеціальні потреби

Байден підписав закон про оборонний бюджет, що включає 800 мільйонів доларів для України


Закон про національну оборону – National Defense Authorization Act – передбачає, що оборонний бюджет США зросте приблизно на 10% у 2023 році.
Закон про національну оборону – National Defense Authorization Act – передбачає, що оборонний бюджет США зросте приблизно на 10% у 2023 році.

Президент США Джо Байден у п’ятницю, 23 грудня, підписав законопроект про оборонну політику на загальну суму 858 мільярдів доларів, що включає військову допомогу для України у розмірі 800 мільйонів доларів США на 2023 фінансовий рік. У порівнянні з минулим роком, оборонний бюджет США виріс приблизно на 10%.

Закон про національну оборону – National Defense Authorization Act – передбачає, що у порівнянні з проектом, запропонованим адміністрацією Байдена, цьогорічний оборонний бюджет буде на 45 мільярдів доларів більше. Зі загальної суми 817 мільярдів доларів отримає Міністерство оборони та 30 мільярдів доларів – Міністерство енергетики.

Згідно з повідомленням Міністерства оборони США, закон схвалює повний бюджетний запит на 2023 фінансовий рік (у США бюджетний рік закінчується 30 вересня) для Європейської ініціативи стримування та розширює та збільшує Ініціативу сприяння безпеці Україні.

«Він санкціонує 800 мільйонів доларів США у 2023 фінансовому році, що на 500 мільйонів доларів перевищує початковий бюджетний запит», – мовиться у повідомленні.

У повідомленні Комітету Сенату з питань збройних сил наголошується, що закон «виражає відчуття Конгресу, що зобов’язання Сполучених Штатів перед НАТО є непорушними, і наголошує на важливості підтримки єдиної відповіді на несправедливу війну Росії в Україні та інші спільні виклики безпеці». Сенат у заяві наголошує, що «США повинні продовжувати допомагати Україні в її боротьбі з несправедливим і неспровокованим нападом Росії».

Довгострокова підтримка України, відмова від деяких обмежень на постачання зброї – Пентагон

У повідомленні Пентагону йдеться про те, що закон передбачає надання Україні довгострокової допомоги та «відмову від обмежень, пов’язаних із контрактами на боєприпаси для підтримки України або збільшення запасів критичних боєприпасів Міністерства оборони». Він також надає багаторічні повноваження на закупівлю певних боєприпасів.

Також закон уповноважує Міністерство оборони США заснувати Центр досліджень безпеки в нерегулярних війнах, який буде служити центральним механізмом для розвитку знань про нерегулярні війни. Центр буде відкритий для союзників і партнерів, мовиться у повідомленні Пентагону.

Закон який щороку визначає військову політику та бюджетні пріоритети, отримав підтримку Конгресу від обох партій. Як повідомляють агентства, для реалізації Закону, Конгрес ще повинен ухвалити законодавство про виділення фінансування, що очікується незабаром.

У четвер Сенат схвалив комплексний пакет державного фінансування, який відповідає рівням державного фінансування, викладеним у законопроекті про оборону. Очікується, що Палата представників проголосує за цей пакет незабаром, а президент Байден підпише угоду про витрати до кінця року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG