Країни "Групи семи" на саміті в Японії оприлюднили заяву, в якій закликали Росію розширити та продовжити Чорноморську зернову угоду до максимального потенціалу.
"Ми будемо продовжувати підтримку експорту української агропродукції, зокрема шляхами солідарності “Україна - ЄС”. У зв’язку з цим ми підтримуємо розширення та продовження Чорноморської зернової ініціативи і закликаємо Росію припинити загрожувати глобальному постачанню продовольства та дозволити Чорноморський зерновій угоді діяти з максимальним потенціалом”, - мовиться в заяві лідерів “Групи семи”.
G7 також підтримала ініціативу президента України “Зерно з України”, за якою країни-учасниці купують в українських фермерів зерно і відправляють його в країни Африки, що перебувають на межі голоду.
“Ми залишаємося відданими ініціативі "Зерно з України". Наші внески підтримують постачання гуманітарної продовольчої допомоги найбільш уразливі країни у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН”, - заявили лідери “Групи семи”, куди входять США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія, Японія.
Тим часом речниця ООН Стефані Трембле повідомила у п'ятницю, що спільний координаційний центр зареєстрував шість нових суден для участі в Чорноморській ініціативі, загалом було подано 15 заявок.
"Зараз у Стамбулі знаходяться три завантажених судна, які готуються до огляду. Наразі жодне судно не завантажується в жодному з трьох українських портів, які передбачені в зерновій Ініціативі. Групи Спільного координаційного центру перевірили та допустили до портів Одеси та Чорноморська три нових судна", - заявила речниця ООН на брифінгу. Вона закликала сторони зернової ініціативи "якнайшвидше повернутися до темпів операцій, які повною мірою використовують потужності трьох портів".
Цими днями в Хіросімі в Японії проходить саміт "Групи семи". Як повідомляють ЗМІ, в неділю до Японії може прибути президент України Володимир Зеленський.
Форум