Негайні санкції Заходу проти російської атомної галузі можуть спонукати росіян до перемовин щодо деокупації Запорізької АЕС, вважає міністр енергетики України Герман Галущенко.
Всі інші варіанти, як домогтись виведення сил РФ з найбільшої в Європі атомної електростанції вже вичерпано, сказав посадовець в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки.
Жодні розмови з росіянами щодо ЗАЕС не дають ефекту. Найочевидніша відповідь - якнайшвидше запроваджувати санкціїГеман Галущенко
"Абсолютно очевидно вже сьогодні, що жодні розмови з росіянами не дають ефекту з точки зору того, що вони мають залишити Запорізьку станцію. І ми бачимо, що всі можливі опції, які були використані, не дають результату. І сьогодні, напевно, найочевидніша відповідь - це якнайшвидше запроваджувати санкції проти російської атомної енергетики для того, щоб спонукати їх до початку перемовин про їхній вихід із Запорізької атомної станції", - сказав міністр відповідаючи на питання про те, що може зробити міжнародна спільнота, щоб забезпечити захист ЗАЕС.
Нема місця в цивілізованому світі на цивілізованих ринках державі, яка знищила все до чого дійшов світ в розвитку мирного атомуГерман Галущенко
Коментуючи роль МАГАТЕ, яка має спостережну місію на станції, Галущенко відзначив: "Ми би хотіли більшого ефекту від самої організації".
Посадовець, однак, визнав, що МАГАТЕ діє в межах власного статуту, що визначає технічний характер її місії, а присутність експертів на станції та фіксація ними порушень дозволяє виносити ці питання на вищий рівень.
"Коли технічна місія бачить порушення - і це є, до речі, у звіті МАГАТЕ за наслідками їхнього першого візиту на Запорізьку атомну станцію, - всіх семи основних стовпів ядерної безпеки то, безумовно, це питання можна виносити на вищий рівень і щоб воно постійно обговорювалось", - вказує посадовець.
Галущенко наголосив на необхідності якнайшвидше ввести санкції проти російської атомної енергетики: "Санкції - це відповідь".
Він додав: "Немає місця в цивілізованому світі, на цивілізованих ринках державі, яка знищила все, до чого дійшов світ у розвитку мирного атому".
Проти низки дочірніх організацій в системі російського "Росатому", а також їхніх посадовців, діють санкції США та Великої Британії. Видання повідомляли про обговорення в ЄС щодо можливого запровадження санкцій проти російської атомної енергетики. Серед питань, які стримують Захід від більш активних дій, оглядачі називають вплив Росії як великого постачальника ядерного пального.
Форум