Спеціальні потреби

"Ми мусимо продовжувати допомагати їм" - Байден про Україну на національному молитовному сніданку у США


Президент США Джо Байден під час виступу на Національному молитовному сніданку в Капітолії у Вашингтоні, четвер, 1 лютого 2024 року.(AP Photo/Andrew Harnik)
Президент США Джо Байден під час виступу на Національному молитовному сніданку в Капітолії у Вашингтоні, четвер, 1 лютого 2024 року.(AP Photo/Andrew Harnik)

CША працюють над забезпеченням миру для українського народу перед обличчям путінської агресії та повинні продовжувати допомагати Києву. На цьому наголосив президент США Джо Байден під час промови на Національному молитовному сніданку в Капітолії у Вашингтоні, у четвер, 1 лютого 2024 року.

"Виклик нашого часу нагадує нам про нашу відповідальність як країни - допомагати одне одному, сприяти справедливому і міцному миру, підтримувати його за кордоном і тут, удома", - сказав Байден.

У своїй промові перед учасниками молитовного сніданку Байден спочатку згадав про ситуацію в Газі:

"Ми цінуємо та молимося за втрачені життя, за родини, покинуті напризволяще, за тих, хто живе в жахливих обставинах, за невинних чоловіків, жінок і дітей, взятих у заручники, за тих, хто опинився під бомбардуванням або втратив оселі, і не знає, звідки прийде наступний обід, і чи буде він взагалі, або коли зможе повернутися додому".

Ми також працюємо заради миру, безпеки та гідності для українського народу, який демонструє неймовірну сміливість і витривалість проти путінської агресії. Ми мусимо продовжувати допомагати їм
Президент США Джо Байден

Він наголосив, що у США не лише моляться за мир, а й працюють над його підтриманням у світі.

"Ми активно працюємо для забезпечення миру, безпеки, гідності для ізраїльського народу та палестинського народу. Я займаюся цим день і ніч. І, як і багато хто з вас у цій залі, працюю над тим, щоби повернути наших заручників додому, щоб полегшити гуманітарну кризу та встановити мир у Газі та Ізраїлі, стабільний мир між двома державами. Для двох народів. Ми також працюємо заради миру, безпеки та гідності для українського народу, який демонструє неймовірну сміливість і витривалість проти путінської агресії. Ми мусимо продовжувати допомагати їм", - сказав Байден.

Байден назвав США "унікальною країною, єдиною, яка заснована на ідеї" і заявив, що весь світ спостерігає за США як за великою державою. Він закликав американців до єднання:

"Я сподіваюся, що ми продовжимо вірити, що наші найкращі дні попереду, і як нація ми продовжуємо вірити в чесність, порядність, гідність і повагу... Разом ми віримо в Америку. Це моя молитва - пам'ятати, хто ми є! Ми - Сполучені Штати Америки. Немає нічого, і я кажу це щиро, нічого, що виходить за рамки наших можливостей, якщо ми будемо діяти разом. Ми єдина нація у світі, яка вийшла з будь-якої кризи, сильнішою, ніж ми входили, коли діяли разом!" - сказав Байден.

Під час заходу уривок із молитви прочитав спікер Палати представників США Майк Джонсон. Також перед учасниками молитовного сніданку виступили американські сенатори від обох провідних партій, які виголосили молитви за президента та також наголосили на необхідності єднання нації та політиків.

"Президентство - це більше, ніж одна особа чи одна партія. Це американська інституція. І тому ми повинні молитися за президента і нашу країну. ... Особливо ми молимося за те, щоб наша турбота стосувалася всіх людей, незалежно від становища, раси чи покликання, щоб співпраця була дозволеною та спільною метою тих, хто відповідно до положень нашої Конституції дотримується різних політичних переконань, щоб усе це працювало на благо нашої улюбленої країни", - сказала у промові Марша Веджворт Блекберн, сенаторка від Республіканської партії.

Своєю чергою сенаторка від Демократичної партії Кірстен Джиллібранд у молитві побажала президенту сил, аби "протистояти всьому злу", а також зауважила на важливості єдності американської влади:

"Ми підіймаємося сьогодні, щоб помолитися за благословення нашого Конгресу, всього нашого уряду, нашого президента, нашої віцепрезидентки, представників Білого дому та їхніх сімей. Ми просимо об’єднати нас у служінні та в любові одне до одного".

Національний молитовний сніданок проводиться щороку в американській столиці. Зазвичай, на цю зустріч запрошують політиків і релігійних лідерів з усієї країни та з-за кордону. Офіційно мета такої зустрічі - разом молитися, говорити про важливість віри (різних релігій), смирення серед лідерів.

Неофіційно такі молитовні зустрічі почали проводити під час ІІ Світової війни, але за участі президента країни перший Національний молитовний сніданок пройшов 1953 року за адміністрації Ейзергауера.

Як повідомляють американські видання, саме президенту Ейзенгауеру, який не був дуже релігійним, але відвідував молитовні сніданки, належить фраза на доларових банкнотах "Ми віримо в Бога", та слова "під Богом" у "Присязі вірності" країні. Це був один зі способів протистояти комунізму та зменшити популярність Радянського Союзу у США після Другої Світової війни.

З того часу президенти щороку відвідують Національні молитовні сніданки.

Дивіться також:

Президент США Джо Байден під час молитовного сніданку згадав Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG