Спеціальні потреби

Російське судно в Китаї називають ще однією ознакою підтримки війни Росії проти України


Супутникове фото судна китайському порту Чжоушань, яке британський Королівський інститут об’єднаних служб назвав зареєстрованим у Північній Кореї вантажним судном Ангара, що перевозило тисячі контейнерів зі зброєю з Північної Кореї до Росії. 11 лютого 2024 р.
Супутникове фото судна китайському порту Чжоушань, яке британський Королівський інститут об’єднаних служб назвав зареєстрованим у Північній Кореї вантажним судном Ангара, що перевозило тисячі контейнерів зі зброєю з Північної Кореї до Росії. 11 лютого 2024 р.

На адресу Китаю лунають нові закиди, що Пекін фактично підтримує російську агресивну війну проти України, хоча китайські урядовці завжди відкидають такі звинувачення.

Одним зі свіжих звинувачень є повідомлення, що Китай надає прихисток російському вантажному судну, на яке США наклали санкції за перевезення зброї з Північної Кореї до Росії.

Інформаційна агенція Reuters повідомляє, що володіє супутниковими знімками російського судна “Ангара” у порту Чжоушань східної китайської провінції Чжезян.

За даними британського аналітичного центру Королівський інститут об’єднаних служб, на які посилається Reuters, з серпня 2023 судно Ангара перевезло до російських портів тисячі контейнерів з, як вважають, північнокорейськими боєприпасами.

Державний департамент США вже надіслав запит до Китаю щодо того російського судна і підозри про китайську підтримку війни називають серед тем переговорів державного секретаря Ентоні Блінкена в Китаї цього тижня.

Подвійне призначення

Стосовно України Китай заявляє, що виступає за пошанування суверенітету всіх держав відповідно до статуту ООН, але попри заяви про бажання миру китайські посадовці ніколи не засудили Росію за напад на Україну і не вимагали вивести російські війська з української території.

Натомість Пекін наголошує на співпраці з Москвою, в межах якої, згідно з твердженнями американських та європейських країн, Росія отримує матеріали і техніку, що допомагає російській армії вести війну.

“Ми висловлюємо серйозну стурбованість передачею Росії від підприємств у Китайській Народній Республіці матеріалів подвійного призначення та компонентів зброї, які Росія використовує для розвитку свого військового виробництва", - заявили міністри закордонних справ країн Групи-7.

Вони підкреслили, що "це дозволяє Росії відновлювати й пожвавлювати оборонно-промислову базу, створюючи загрозу як для України, так і для міжнародного миру та безпеки".

"Китай повинен домогтися припинення цієї підтримки, оскільки це лише продовжує цю незаконну агресивну війну, що є порушення Статуту ООН, і посилить загрозу, яку Росія становить для своїх сусідів”, - йдеться в заяві 19 квітня.

Держсекретар Ентоні Блінкен на тій зустрічі казав, що Китай постачає Росії “верстати, напівпровідники та інші предмети подвійного використання”.

“Китай не може називати себе нейтральним”, каже представниця США в НАТО

Джуліанн Сміт, посолка Сполучених Штатів у НАТО, заявила, що західні країни не вірять у твердження Китаю про нейтральність щодо російсько-української війни.

В інтерв’ю виданню Politico вона сказала, що Сполучені Штати “бачать щораз більшу матеріальну підтримку” Росії з боку Китаю.

Джуліян Сміт зауважила, що зараз немає ознак постачання зброї з Китаю до Росії, але підкреслила, що “Якби вони не надавали деякі з тих компонентів чи матеріалів, то Росія зараз була б зовсім іншому становищі і їй було б важче здійснювати деякі з актів агресії”.

Серед названих складників і матеріалів в інтерв’ю названі “верстати, мікроелектроніка, технології БПЛА і нітроцелюлоза, що використовується як реактивне пальне”.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG