Спеціальні потреби

“Росія напала на Україну, тому Україна має повне право бити у відповідь по Росії”, каже Британія


Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон біля знищеної російської військової техніки у Києві 2 травня 2024 р.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон біля знищеної російської військової техніки у Києві 2 травня 2024 р.

Британський міністр закордонних справ Девід Камерон, перебуваючи у Києві, заявив, що українці, захищаючись від нападу Росії, мають право застосовувати отриману зброю так як вважають за потрібне, включно з ударами на російській території.

Девід Камерон також підтвердив зобов’язання Великої Британії щороку надавати Україні допомоги на три мільярди фунтів ($3,74 млрд) “так довго, як це буде потрібно”.

Від початку російського лютневого вторгнення в Україну 2022 року Британія стала провідним донором міжнародної оборонної допомоги українцям - найбільшим за обсягами після США та Німеччини.

Британія серед перших почала надавати Україні так звану далекобійну зброю, зокрема крилаті ракети Storm Shadow, які також надає Франція під назвою SCALP.

Представники Лондона і раніше заявляли, що Україна має право застосовувати ту зброю і по цілях на території Росії, звідки Україна зазнає ударів.

Девід Камерон сказав, що Британія не обговорює застережень, і що українці визначаються самостійно.

“Це рішення за Україною і країна має таке право. Оскільки Росія завдає ударів по Україні, то ви можете цілком зрозуміти, чому Україна відчуває потребу захищатися, вигнати росіян зі своєї країни, і вона може завдавати ударів у відповідь”, - підкреслив британський міністр.

Різні наголоси Британії, США і Франції

Заяви Великої Британії в цьому питанні відрізняються від офіційних заяв США, де наголошували, насамперед на праві України застосовувати зброю проти російських загарбників на суверенній українській території.

Представники адміністрації Байдена також неодноразово казали, що не заохочували і не сприяли українським ударам по цілях на території Росії.

Девід Камерон повторив цими днями, що Британія допомагає Україні зброєю, але не хоче долучатися до участі у війні, і він заперечив можливість відрядження своїх військ для участі в бойових діях.

Тим часом президент Франції Еммануель Макрон неодноразово заявляв, що відрядження французьких військових на допомогу Україні можливе.

"Я нічого не виключаю, бо ми маємо справу з тим, хто не виключає нічого. Ми, безсумнівно, були надто нерішучими, визначаючи собі межі наших дій стосовно того, хто меж уже не має і хто є агресором", - сказав Макрон в інтерв’ю журналу Economist.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG