Спеціальні потреби

FT: Байден і Зеленський підпишуть двосторонню безпекову угоду перед самітом миру у Швейцарії


Архівне фото. Президенти України Володимир Зеленський і США Джо Байден під час пресконференції у Вашингтоні, 12 грудня 2023. Photo by Mandel NGAN / AFP
Архівне фото. Президенти України Володимир Зеленський і США Джо Байден під час пресконференції у Вашингтоні, 12 грудня 2023. Photo by Mandel NGAN / AFP

Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський невдовзі можуть підписати двосторонню безпекову угоду між США та Україною. Про це повідомляє Financial Times.

Видання зазначає, що це стане "найбільш важливою" безпековою домовленістю з тих, які Києву уже вдалось досягти з країнами НАТО щодо довготривалої підтримки, що включає військові тренування, обмін розвідданими та економічну допомогу.

За даними газети, підписання очікується за кілька днів до Глобального саміту миру у Швейцарії - на полях саміту лідерів G7 в Італії, що відбудеться 13-15 червня.

Нагадаємо, на саміт миру вирушать представники близько 90 країн, представницький рівень наразі не озвучено. Участь особисто президента Байдена не підтверджена і не заперечена. При цьому Зеленський попросив главу Білого дому "не ігнорувати саміт миру".

Як пише FT, представники США кажуть, що Україна запланувала саміт у Швейцарії на 15 і 16 червня, попри те, що американська сторона казала, що Байден, ймовірно, не зможе приїхати, адже в нього запланована участь у фандрейзинговій події Демократичної партії перед президентськими виборами у листопаді.

Газета зауважує, що безпекову угоду між США та Україною узгоджують на тлі наростання тертя між Києвом і Вашингтоном.

Серед причин невдоволення Києва, окрім питання участі Байдена у саміті в Швейцарії: піврічна затримка у Конгресі допомоги Україні, очікування відсутності запрошення для Києва приєднатись до НАТО на саміті у Вашингтоні 9-11 липня, заборона Білого дому на використання Україною американської зброї для ударів по воєнних цілях на території Росії, а також українські удари по російських нафтопереробних потужностях і по системах радарів РФ з ядерного сповіщення.

Також, як пише FT, Вашингтон не задоволений звільненнями головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та міністра інфраструктури Олександра Кубракова, а також тертя, ймовірно, спричиняють різниці у стратегіях перемоги України у російській війні, а також те, що саме вважатиметься перемогою.

Напередодні Джон Кірбі, радник з комунікацій у сфері нацбезпеки Білого дому, заявив, що "незалежно від того, хто представлятиме США на саміті миру, не можна говорити, що Сполучені Штати не приходять на допомогу Україні". Він додав, що "від самого початку цього конфлікту жодний інший лідер не зробив так багато,.. скільки робить президент Байден для того, аби упевнитися, що Україна має усе необхідне для захисту від російської агресії".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG