Спеціальні потреби

У Пентагоні пояснили, що на практиці означатиме "надання Україні пріоритету в постачанні ракет Patriot"


Речник Пентагону Пет Райдер
Речник Пентагону Пет Райдер

Надання Україні пріоритету в постачанні боєприпасів до Patriot і NASAMS означатиме, що Україна отримуватиме ці ракети пришвидшеними темпами для захисту своєї інфраструктури, яку Росія намагається знищити до зими.

Про це сказав речник Пентагону Пет Райдер, відповідаючи на запитання української служби Голосу Америки.

“На практиці це означатиме, що запаси України будуть поповнюватись швидше, щоб надати їм змогу і надалі захищати свою критичну інфраструктуру та цивільне населення із наближенням зими”, – пояснив Пет Райдер.

​На практиці це означатиме, що запаси України будуть поповнюватись швидше, щоб надати їм змогу і надалі захищати свою критичну інфраструктуру та цивільне населення із наближенням зими.
Пет Райдер, речник Пентагону

На запитання, чому це рішення ухвалили зараз, а не раніше, речник Пентагону відповів, що це повʼязано із посиленням атак Росії на енергетичну інфраструктуру України.

“Росія знову намагається знищити українську енергетичну систему та інфраструктуру перед зимою, тому українці терміново потребують додаткових засобів протиповітряної оборони. Це те, про що також говорив міністр Остін. Тож пришвидшена поставка Україні додаткових ракет – це про виживання (existential situation). Саме це спонукало до рішення змінити заплановані найближчим часом поставки критично важливих ракет до ППО для відправлення їх в Україну”, – сказав Пет Райдер.

Перед цим радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі оголосив, що США нададуть Україні пріоритет у постачанні ракет для Patriot і NASAMS, відтермінувавши виконання замовлень до інших країн.

Як повідомив Джон Кірбі, цього буде достатньо, щоб забезпечити Україну відповідними засобами для повітряної оборони на наступні 16 місяців.

Крім цього, Румунія повідомила, що передасть Україні одну із двох наявних там систем Patriot, "враховуючи значне погіршення безпекової ситуації в Україні внаслідок постійних і масованих нападів Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор, а також регіональні наслідки цієї ситуації, в тому числі на безпеку Румунії".

Як ідеться у повідомленні на сайті президента Румунії, ця пожертва зроблена за умови, що Бухарест продовжить переговори з союзниками щодо отримання подібної або еквівалентної системи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG