Південна Корея висловила Москві протест у зв’язку з договором про військове партнерство Росії та Північної Кореї, який у Сеулі назвали таким, що суперечить резолюціям Ради безпеки ООН та загрожує миру на Корейському півострові і в регіоні.
До застережень долучилися також США, звідки й раніше лунали заяви про військову співпрацю Москви і Пхеньяна.
Міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Тхе Юл 20 червня розмовляв з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і згідно з повідомленням Сеула південнокорейський та американський урядовці погодилися, що наміри Росії і Північної Кореї посилити війську співпрацю є “серйозною загрозою і для Південної Кореї і для США”.
“Міністр Чо сказав, що будь-яка співпраця, яка прямо або непрямо допомагає Північній Кореї збільшувати військову силу, є чітким порушенням резолюцій Ради безпеки ООН”, - йдеться у повідомленні.
Переговори Владіміра Путіна з Кім Чен Ином і підписання угоди про взаємодопомогу в обороні стало утвердженням військової співпраці Москви та Пхеньяна, яка зокрема виявилася у постачанні північнокорейської зброї для російської війни в Україні.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ цього тижня сказав, що можна “бачити”, як контейнери з боєприпасами вантажать в Північній Кореї і залізницею перевозять російським військам на фронт в Україні.
Південнокорейський радник з питань національної безпеки Чанґ Хо-джін 20 червня сказав, що Сеул розгляне можливість постачання зброї Україні у відповідь на пакт Москви і Пхеньяна.
Також південнокорейське міністерство закордонних справ повідомило про виклик російського посла, якому заявили, що російська військова підтримка Північної Кореї неминуче матиме “негативний вплив” на відносини Сула з Москвою.
Російське посольство у зв’язку з цим повідомило, що російський посол Георгій Зінов’єв запевняв Південну Корею, що зближення Москви і Пхеньяна “не спрямоване проти інших країн”, але у російському повідомленні також йде мова про неприйнятність того, що названо “спробами погроз і залякування” на адресу Росії.