Спроба замаху на колишнього президента США Дональда Трампа на передвиборчій події в Пенсильванії викликала різкий осуд міжнародної спільноти.
В неділю низка лідерів висловили своє обурення нападом, через який загинув один із учасників події, а двоє зазнали поранень.
За повідомленням Служби безпеки, Трамп перебуває в безпеці, а інцидент розслідують. Нападника, яким виявився 20-річний місцевий мешканець Меттью Крукс, застрелили на місці.
Президент США Джо Байден засудив замах і закликав до загального осуду.
Президент України Володимир Зеленський побажав Америці "вийти з цього сильнішою" і заявив, що "таке насильство не має виправдання й місця у світі".
Керівники ЄС та європейських держав засудили політичне насильство. "Політичному насильству немає місце в демократії", - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона додала, що "глибоко шокована" нападом.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц також заявив, що "такі дії загрожують демократії", а президент Франції Еммануель Макрон назвав напад "трагедією для наших демократій". "Франція поділяє шок і обурення американського народу", - заявив він.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск побажав Трампу швидкого одужання і вказав, що "насильство - не є відповіддю на політичні розбіжності в демократії". Про те, що його шокував напад заявив і прем'єр-міністр Нідерландів Дік Шуф.
Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу сказав, що його "шокував" напад на Трампа.
Росія відреагувала на напад, закликавши замість того, щоб підтримувати Україну, використати кошти на підтримку порядку в США. З такою заявою виступила речниця російського МЗС Марія Захарова.
Президент Аргентини Хав'єр Мілей звинуватив "міжнародні ліві сили" в нападі на Трампа, заявивши, що вони "в паніці через програш в опитуваннях і тому вдаються до тероризму".
Президенти Бразилії, Чилі, Колумбії засудили напад і висловили солідарність зі США. Болівійський президент Луїс Арце засудив насильство, "попри наші глибокі ідеологічні та політичні розбіжності".
Китай висловив співчуття Трампу. Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що "насильству немає місця в політиці та демократії" і вказав, що його "глибоко непокоїть напад на мого друга".
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда закликав протистояти "будь-якій формі насильства, що кидає виклик демократії". На загрозі насильства для демократії наголосив і президент Тайваню Лай Чін-те.
В статті використано матеріали АР, AFP, Reuters.