Еван Гершкович не вчиняв злочинів й став "мішенню російського уряду, оскільки він журналіст і американець". Тож Вашингтон "рішуче наполягає" на звільненні журналіста і продовжить це робити.
Таку заяву зробив президент США Джо Байден після того, як російський суд визнав репортера винним у шпигунстві та позбавив його волі на 16 років. "Ми не припинимо наших зусиль, щоб повернути його додому", – заявив американський президент.
"Як я вже давно казав і як робить висновок ООН, немає жодних сумнівів у тому, що Росія неправомірно затримує Евана. Журналістика – це не злочин, – йдеться у заяві Байдена на сайті Білого дому. – Ми продовжуватимемо рішуче відстоювати свободу преси в Росії та в усьому світі та протистояти всім тим, хто намагається атакувати пресу чи націлюватися на журналістів".
Байден також підкреслив, що звільнення Гершковича, Пола Вілана та всіх американців, незаконно затриманих і утримуваних у заручниках за кордоном, є пріоритетом його адміністрації.
Російський суд звинуватив Гершковича в роботі на ЦРУ та "зборі секретної інформації" про "Уралвагонзавод" у Свердловській області, де виробляють російські танки. Репортер відкинув всі звинувачення.
Торік Вашингтон оголосив Гершковича "неправомірно затриманим", фактично визнавши його політичним заручником. Раніше США звинувачували Росію в арешті американських громадян за безпідставними звинуваченнями з метою використання їх у домовленостях про обмін полоненими для звільнення росіян, засуджених за кордоном.
Окрім Гершковича Росія також утримує колишнього морського піхотинця США Пола Вілана та журналістку Радіо свобода/Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву, яка є громадянкою США та Росії. Курмашева працювала редактором Татаро-башкирської редакції Радіо Свобода у Празі. Вона перебуває в ув’язненні вже дев'ять місяців.