Спеціальні потреби

ООН: у липні в Україні загинуло найбільше цивільних за останні майже два роки


Роботи на місці удару РФ по дитячій лікарні "Охматдит", Київ, 8 липня 2024. AP Photo/Evgeniy Maloletka
Роботи на місці удару РФ по дитячій лікарні "Охматдит", Київ, 8 липня 2024. AP Photo/Evgeniy Maloletka

Липень став найбільш смертоносним місяцем для мирного населення України з жовтня 2022 року, повідомила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, оскільки Росія посилила бомбардування.

"Велика кількість жертв у липні продовжила тривожну тенденцію збільшення жертв серед цивільного населення з березня 2024 року", – йдеться в заяві місії.

Також в нещодавній доповіді Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ щодо російської повномасштабної війни в Україні йшлось про те, що Росія в останні місяці посилила атаки на українські міста, що призвело до збільшення кількості жертв серед цивільного населення та серйозних пошкоджень цивільної інфраструктури.

Нагадаємо, 25 червня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт ексміністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова. Їх звинувачують у скоєнні воєнних злочинів та злочинів проти людяності у вигляді заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам або пошкодження цивільних об'єктів.

У березні 2024 МКС видав ордери на арешт двох російських командувачів, генерал-лейтенанта збройних сил Росії Сергія Кобилаша та адмірала ВМФ Росії Віктора Соколова, яких звинувачують у причетності до воєнних злочинів - ракетних атак проти української енергетичної інфраструктури з жовтня 2022 року по березень 2023 року.

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі, звинувачують Путіна у воєнному злочині примусової депортації населення - дітей з окупованих територій України до Російської Федерації.

Попри численні свідчення та докази, Кремль заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Напередодні Голос Америки повідомляв, що голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белл заявила, що абсолютна більшість українських військовополонених – понад 95% - зазнає тортур під час перебування у російському полоні.

"Без сумніву, тортури українських військовополонених становлять воєнний злочин", - наголосила вона.

Раніше в інтерв'ю Голосу Америки виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко підтвердила заяви Белл про катування українських військовополонених у Росії.

Наприкінці липня Голос Америки повідомляв про внутрішній аналіз ООН, який свідчить, що Росія спланувала і здійснила атаку у колонії Оленівки, де загинули щонайменше 50 українських військовополонених.

Однак, за даними АР, ООН публічно не покладає на Кремль відповідальності за вибух. Як пише агенція, висновок ООН: Росія спланувала та здійснила атаку. 100-сторінковий аналіз поширювався на найвищих рівнях ООН, але ніколи не планувався для повної публікації.

У статті використано матеріали Reuters, AP

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG