Спеціальні потреби

Сполучені Штати ввели санкції проти мережі за сприяння платежам між Росією та Північною Кореєю


“Сьогоднішні дії притягнуть до відповідальності сторони, які допомагали КНДР та Росії ухилятися від санкцій”, — йдеться в заяві Міністерства фінансів.
“Сьогоднішні дії притягнуть до відповідальності сторони, які допомагали КНДР та Росії ухилятися від санкцій”, — йдеться в заяві Міністерства фінансів.

Сполучені Штати запровадили санкції проти мережі організацій та однієї особи, які базуються в Росії та в окупованій Росією Південній Осетії у Грузії, за сприяння здійсненню платежів між Росією та Північною Кореєю. Про це 19 вересня повідомило Міністерство фінансів США.

“Сьогоднішні дії притягнуть до відповідальності сторони, які допомагали КНДР та Росії ухилятися від санкцій”, — йдеться в заяві Міністерства фінансів.

Заходи також засвідчують прагнення США зруйнувати мережі, “які сприяють фінансуванню незаконних програм КНДР зі створення зброї масового знищення (ЗМЗ) і балістичних ракет, й підтримують незаконну війну Росії проти України”, — йдеться далі в повідомленні.

Згідно із заявою Міністерства фінансів, Росія дедалі більше залежить від Північної Кореї у питанні закупівлі зброї та економічних зв'язків.

Натомість санкції викривають використання урядом президента Росії Володимира Путіна незаконних фінансових схем, які уможливлюють Північній Кореї доступ до міжнародної банківської системи, у порушення санкції Ради Безпеки ООН, зазначило Міністерство фінансів.

“Сьогоднішні дії підкреслюють нашу значну стурбованість зусиллями Росії та КНДР щодо поглиблення фінансової співпраці всупереч резолюціям Ради Безпеки ООН”, — заявив виконувач обов’язків заступника міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Бредлі Сміт.

“Сполучені Штати залишаються твердо відданими використанню всіх доступних нам інструментів для зриву цієї та інших схем, спрямованих на підтримку агресійної війни Росії проти України та забезпечення незаконного доступу КНДР до міжнародної фінансової системи”, - додав він.

Черговий раунд санкцій був накладений невдовзі після того, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрівся з секретарем Ради безпеки Росії Сергієм Шойгу для обговорення поглиблення стратегічного діалогу між двома країнами, згідно з повідомленням медіа.

Як повідомляв нещодавно Голос Америки, раніше США наклали санкції на основні іранські комерційні авіалінії через їхню роль у постачанні зброї та компонентів Росії для війни проти України. Тоді під санкції США також потрапили кораблі, десять осіб та три організації. Уряд США звинуватив цих осіб та організації в постачанні Росії зброї, компонентів, БпЛА та балістичних ракет малої дальності.

Велика Британія, Франція та Німеччина також ввели обмеження на діяльність Iran Air на своїй території.

“Ми вживаємо негайних кроків, щоб скасувати двосторонні угоди про повітряні перевезення з Іраном”, – було зазначено у спільній заяві міністрів закордонних справ Британії, Франції та Німеччини.

Теперішні санкції спрямовані проти незаконних фінансових схем, які були організовані двома державними організаціями КНДР, Foreign Trade Bank (FTB) і Korea Kwangson Banking Corporation (KKBC), обидві з яких вже потрапили до санкційного списку США, заявили у Міністерстві фінансів.

Серед російських організацій, які потрапили під теперішні санкції є Міжнародний розрахунковий банк (МБР), розташований у Південній Осетії, товариство з обмеженою відповідальністю “Стройтрейд”, розташоване у Москві, та публічне акціонерне товариство “Тімер банк”, також розташоване у Москві.

Росіянин, який потрапив під теперішні санкції США – це віцепрезидент ЦМРБанку Дмитро Юрійович Нікулін, який сприяв перерахунку готівки від FTB через ЦМРБанк до МРБ.

У статті використано матеріали агентства Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG