Спеціальні потреби

“Запрошення України до НАТО було б реальним кроком до миру”, каже Зеленський на зустрічах у Європі


Президент Володимир Зеленський в Хорватії на саміті з керівниками країн південно-східної Європи. Дубровник, 9 жовтня 2024 р.
Президент Володимир Зеленський в Хорватії на саміті з керівниками країн південно-східної Європи. Дубровник, 9 жовтня 2024 р.

Президент України Володимир Зеленський здійснює турне Європою цього тижня попри те, що планована участь американського президента Джо Байдена в європейських переговорах про підтримку України була скасована через ураган Мілтон у США.

Зеленський переконує партнерів, що певні рішучі кроки можуть змусити Москву побачити безперспективність російської агресії проти України і покласти край війні “не пізніше 2025 року”.

У жовтні, листопаді та грудні ми маємо реальний шанс зрушити ситуацію в бік миру.
Володимир Зеленський

“Ми розраховуємо на лідерство президента Байдена. Ми розраховуємо на потужні та мудрі кроки Великої Британії, Франції, Німеччини та Італії, які принесуть безпеку і мир у Європу. І ми розраховуємо на кожного з вас – на всіх вас”, - сказав український президент на зустрічі з керівниками країн Південно-Східної Європи в Хорватії у середу 9 жовтня.

На четвер 10 жовтня у Володимира Зеленського заплановані переговори в Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном, а також його очікують у Лондоні, Берліні та Римі.

Президент Зеленський наголосив, що “зараз Росія уникає чесної дипломатії. І саме тому ми в Україні розробили план дій, який може подолати розрив між нинішньою ситуацією та успішним проведенням Саміту миру. Для нас це План перемоги. Для кожної з ваших країн – це план надійної стабільності. Коли План буде повністю реалізований, Росія втратить здатність загрожувати нам, загрожувати Європі”.

НАТО

Першим пунктом плану Зеленський назвав розв'язання питання про членство України в НАТО:

“Чи має Україна місце в НАТО? Якщо так, і це буде належним чином підтверджено, Путін геополітично програє. Росія повинна визнати, що Європа має кордони, незалежні держави, і кожна з них має право обирати своє майбутнє. Правда полягає в тому, що прийняття Росією цієї реальності може початися лише з розуміння того, що Україна ніколи більше не буде підкорена Росією”.

Країни НАТО ще 2008 року погодилися, що Україна як демократична європейська країна відповідно до правил альянсу має повно право стати членом, і згодом організація неодноразово підтверджувала це право зокрема на саміті НАТО у Вашингтоні у липні 2024 року.

Досі, попри заклики Києва, запрошення для України не оголошене, і деякі лідери альянсу висловлювали окремі застереження щодо доцільності швидкого задоволення української заявки на вступ.

В Москві повторюють, що вступ України в НАТО відкинув би можливість миру, але українські лідери вказують, що Росія напала на Україну саме тоді, коли Україна мала фактичний позаблоковий статус.

Багато коментаторів сходяться в тому, що якби Україна вступила в НАТО раніше і мала захист за умовами договору оборонного альянсу, то Росія не посміла б розпочинати війну.

Допомога Франції

Напередодні приїзду Зеленського до Франції президент Еммануель Макрон відвідав українських військових, які навчаються під керівництвом французьких інструкторів у тій країні.

2 300 українських солдатів після кількамісячного навчання повернуться в Україну разом з наданою французькою зброєю і спорядженням.

"Нам потрібні ваші відгуки. Ми за ці останні два роки навчилися дуже багато. Техніка була не завжди добре скоординована", - сказав Еммануель Макрон, який розмовляв з українцями на тренувальній базі.

Франція зобов'язалася виділити 2024 року на військову допомогу Україні приблизно 3 мільярди євро.

Заяви Зеленського про план перемоги під час турне Європою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:52 0:00

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG