Спеціальні потреби

FT: Україна та Росія ведуть переговори про взаємне утримання від ударів по енергетиці


Робітники ходять серед уламків пошкодженої теплоелектростанції ДТЕК внаслідок російського удару, 2 травня 2024. Фото: AP Photo/Франсіско Секо
Робітники ходять серед уламків пошкодженої теплоелектростанції ДТЕК внаслідок російського удару, 2 травня 2024. Фото: AP Photo/Франсіско Секо

Україна та Росія перебувають на ранній стадії переговорів щодо потенційного припинення взаємних ударів по енергетичній інфраструктурі обох країн.

Про це 29 жовтня повідомило британське видання Financial Times з посиланням на неназвані джерела, серед яких є українські та колишні російські посадовці.

"Йдуть дуже ранні розмови про те, щоб щось потенційно відновити, — цитує FT дипломата, який, за словами газети, був поінформований про переговори. – Зараз йдуть розмови про енергетичні об’єкти".

За даними видання, Україна і Росія останнім часом вже зменшили інтенсивність взаємних обстрілів енергетичної інфраструктури внаслідок порозуміння, досягнутого між спецслужбами країн.

Переговори, які раніше цього року відбувалися між двома країнами за посередництва Катару, були зірвані у серпні, після того, як Україна здійснила вторгнення у Курську область Росії. Тоді Росія відмовилася продовжувати перемовини.

Що стосується теперішніх переговорних зусиль, за словами видання, колишній чиновник Кремля заявив у розмові, що російський президент Владімір Путін навряд чи погодиться на таке припинення вогню, поки росіяни не зможуть повністю витіснити українські війська з Курщини, де вони досі займають близько 600 квадратних кілометрів території.

"Поки [українці] топчуть землю в Курську, Путін буде бити по енергетичній інфраструктурі Зеленського", – цитує видання колишнього російського посадовця.

Відповідаючи на запитання про це повідомлення FT, речник Кремля Дмитро Пєсков 30 жовтня зазначив, що навіть у найавторитетніших медіа буває багато фейкових новин, які "не мають нічого спільного з реальністю".

Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв FT, що угода про захист енергетичних об’єктів може сигналізувати про готовність Росії брати участь у ширших мирних переговорах.

Москва при цьому заявляє, що хоче миру, але висуває умови, які Київ вважає неприйнятними, включно з відмовою від чотирьох прифронтових областей та відмовою від прагнення вступити до НАТО.

Внаслідок ударів по енергетичній інфраструктурі України, Росія цього року знищила приблизно половину потужності, яка була необхідна Україні минулої зими.

Значна частина цих енергетичних потужностей досі не відновлена, й Україна великою мірою покладається на атомну генерацію та імпорт для задоволення своїх енергетичних потреб.

У статті використано матеріали агентства Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG