Спеціальні потреби

"Навіть з військами КНДР російські сили не переможуть Україну" – підсумки засідання Радбезу ООН


Чергове засідання Ради Безпеки ініціювала Україна, а його проведення підтримали Франція, Японія, Мальта, Словенія, Південна Корея, Велика Британія та Сполучені Штати.
Чергове засідання Ради Безпеки ініціювала Україна, а його проведення підтримали Франція, Японія, Мальта, Словенія, Південна Корея, Велика Британія та Сполучені Штати.

30 жовтня Рада Безпеки ООН провела засідання, присвячене ситуації довкола розгортання сил Північної Кореї у Курській області Росії. Засідання ініціювала Україна, а його проведення підтримали Франція, Японія, Мальта, Словенія, Південна Корея, Велика Британія та Сполучені Штати.

Доповідачем від секретаріату ООН виступив Мирослав Єнча, заступник генсека ООН з питань Європи, Центральної Азії та Америки. За його словами, ООН з серйозним занепокоєнням стежить за повідомленнями щодо виряджання північнокорейських військових до Російської Федерації.

Він закликав усі зацікавлені сторони утримуватися від будь-яких кроків, які можуть призвести до розповсюдження та посилення війни в Україні.

"Нагадуємо також про відповідні резолюції Ради Безпеки щодо КНДР. Питання про те, чи може ця присутність північнокорейських військ у Росії підпадати під дію цих резолюцій, має вирішити Рада Безпеки", – зазначив він.

Американський дипломат Роберт Вуд переконаний: рішення Росії про розміщення північнокорейських солдатів стане чіткою демонстрацією того, що Росія у відчаї
Американський дипломат Роберт Вуд переконаний: рішення Росії про розміщення північнокорейських солдатів стане чіткою демонстрацією того, що Росія у відчаї

Заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд повідомив, що КНДР відправила близько 10 тисяч солдатів для навчання на сході Росії, а також, що вони, ймовірно, посилять російські сили поблизу України в найближчі кілька тижнів.

Частина цих військових, за його словами, уже перекинута ближче до України.

"Росія має намір використовувати цих солдатів у бойових діях або для підтримки бойових дій проти українських сил у Курській області. Ми уважно стежимо за цими даними та консультуємося з українськими партнерами. Ми закликаємо Росію не робити цих кроків", – зазначив він.

Росія не звернулася б до КНДР за військовим альянсом, якщо вона не була б у відчаї
Роберт Вуд, заступник постійного представника США при ООН

Американський дипломат переконаний: рішення Росії про розміщення північнокорейських солдатів стане чіткою демонстрацією того, що Росія у відчаї: "Росія знає: КНДР – вигнанець з одним із найгірших у світі показників дотримання прав людини. Росія не звернулася б до КНДР за військовим альянсом, якщо вона не була б у відчаї".

Він також нагадав, що навчання північнокорейських солдатів – пряме порушення резолюцій Ради Безпеки щодо КНДР. А Росія вже блокує роботу комітету із санкцій КНДР, який є запобіжником проти розробки КНДР ядерної зброї.

"Міжнародна спільнота має діяти, щоб захистити Україну від Росії та Північної Кореї. Підтримана Північною Кореєю перемога Росії в Україні, навіть часткова, небезпечно дестабілізувала б світ. Проте, навіть з додатковими північнокорейськими військами російські сили не переможуть Україну. Ми – з Україною", - запевнив він.

Посол Південної Кореї при ООН Джонкук Хванг додав, що попри те, що Росія прикриває свою співпрацю з Північною Кореєю стратегічною угодою, яка була підписала у червні цього року, військова співпраця між двома країнами є незаконною.

Відправивши свої війська на поле бою, Північна Корея вперше після Корейської війни отримає бойовий досвід ведення сучасної війни
Джонкук Хванг, посол Південної Кореї при ООН

"Підтримка акту агресії, який порушує принципи Статуту ООН, є незаконною. Будь-які дії, пов’язані з відряджанням військ КНДР до Росії, є порушенням резолюцій Радбезу", – додав він.

За його словами, поглиблення незаконної військової співпраці між Росією та Північною Кореєю становить серйозну загрозу як для Європи, так і для Північно-Східної Азії.

"Ця безпрецедентна військова підтримка Москви з боку Пхеньяна змінить динаміку геополітики як на східному, так і на західному боках Євразійського континенту. Це також матиме серйозні військові наслідки та вплив на безпеку на Корейському півострові. Відправивши свої війська на поле бою, Північна Корея вперше після Корейської війни отримає бойовий досвід ведення сучасної війни», – переконаний він.

Його колега, посол Японії Ямазакі Кадзуюкі нагадав, що останні кілька місяців співпраця між Росією та Північною Кореєю активізувалася. За його словами, минулого місяця міністр закордонних справ Росії Лавров публічно заявив, що "застосування терміну "денуклеаризація" до КНДР більше не має сенсу.

Таким чином він публічно заперечив цілі, встановлені кількома резолюціями Ради безпеки, які підтримала сама Росія.

"Це означає схвалення ядерної та балістичної ракетної розробки Північної Кореї та підриває міжнародний режим нерозповсюдження, що є абсолютно неприйнятним", - відзначив посол.

Він назвав також поведінку постійного члена Ради Безпеки абсолютно неприйнятною.

"Ми продовжуємо уважно стежити за тим, що Росія надає Північній Кореї натомість. Якщо Північна Корея стане співучасником неспровокованої агресії Росії, це погіршить ситуацію в Україні. Ми не можемо просто не помічати ситуації. Ми повинні діяти, щоб зупинити це", – закликав японський дипломат.

Британська посолка Барбара Вудворд також зазначила, що перекидання північнокорейських військ на кордон між Росією та Україною та військова допомога загрожує подальшим підвищенням напруженості на Корейському півострові та підривом регіональної безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні.

"Зневірена та збідніла Росія потребує зовнішньої підтримки для продовження цієї війни. Будь-яка країна, яка надає допомогу агресії Росії, тим самим продовжує незаконну війну Росії. Але відчай Росії не перешкодить нашій рішучості підтримати Україну у здійсненні її права на самооборону відповідно до Статуту ООН, а також захистити свій народ і суверенітет", – додала вона.

За словами Сергія Кислиці, кількість солдатів КНДР, яких планується перекинути з Приморського краю Росії до кордону з Україною до кінця жовтня може досягти 4,5 тис.
За словами Сергія Кислиці, кількість солдатів КНДР, яких планується перекинути з Приморського краю Росії до кордону з Україною до кінця жовтня може досягти 4,5 тис.

Український посол Сергій Кислиця повідомив, що 12 тисяч військовослужбовців КНДР проходять підготовку на п'яти полігонах Східного військового округу ЗС РФ. До складу цього контингенту входять не менше 500 офіцерів армії КНДР, а також три генерали з Генштабу "корейської народної армії".

Згодом із цих військовослужбовців планується сформувати не менше п’яти підрозділів чисельністю 2-3 тисяч.

"Військовослужбовці КНДР повинні носити російську форму і використовувати російську стрілецьку зброю. Їм також видадуть російські документи, що посвідчують особу", – додав він.

Також, як повідомив посол, для приховування їхньої присутності передбачається інтеграція військовослужбовців КНДР в російські підрозділи, укомплектовані представниками етнічних меншин азійської частини Росії.

З 23 по 28 жовтня зі Східного військового округу до кордону Росії з Україною вже вилетіло не менше семи літаків із військовослужбовцями.

Отримання допомоги від повністю санкційної Північної Кореї є зухвалим порушенням Статуту ООН і резолюцій РБ ООН
Сергій Кислиця, посол України при ООН

"Кількість солдатів КНДР, яких планується перекинути з Приморського краю Росії до кінця жовтня може досягти 4,5 тисяч. Також очікується, що в листопаді 2024 року військовослужбовці КНДР почнуть брати безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України", – повідомив Кислиця. Водночас 26 жовтня 400 північнокорейських солдатів вже прибули до Курської області.

"Навіть миші та таргани в цій залі, але не посол Росії, знають, що жодна з країн, які надають допомогу Україні, не перебуває під санкціями Ради безпеки ООН. Своєю чергою отримання допомоги від повністю санкційної Північної Кореї є зухвалим порушенням Статуту ООН і резолюцій РБ ООН",– додав він.

Тому він закликав Раду Безпеки та її Комітет зі санкцій розглянути питання про невиконання КНДР та Російською Федерацією відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН.

Саму ж поведінку РФ він назвав результатом толерантності, якою користується "російська мафіозна держава" у відповідь на безвідповідальне та деструктивне ставлення до Організації Об’єднаних Націй і Ради Безпеки.

"За понад 30 років своєї присутності в Раді Безпеки Росія систематично і послідовно підривала здатність цього органу підтримувати мир і безпеку. Ось чому ми закликаємо до дій. І якщо Рада Безпеки знерухомлена присутністю Росії, то треба шукати інші формати та форми таких дій", – додав посол.

Кислиця також зазначив, що попри військовий альянс між Росією та КНДР, досі є люди, які вірять, що обмеження можливості України захищати себе зробить держави більш схильними до миру.

"Така позиція або інфантильна, або цинічна. Зв’язування рук державі-захиснику могло забезпечити лише кілька років спокою коштом України, її народу та інфраструктури. Україна ніколи не погодиться на такий сценарій. Я вірю, що інші відповідальні країни також", – переконаний посол.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG