Вибори у США визначають, яка партія контролюватиме Конгрес
Результат голосування 5 жовтня може змінити партії більшості як у Палаті представників, так і у Сенаті. Вибори зіграють важливу роль у тому, наскільки легко переможець президентських виборів - Дональд Трамп чи Камала Гарріс - керуватиме урядом до наступних виборів у Конгрес у 2026 році.
Позапартійні аналітики кажуть, що республіканці мають хороші шанси повернути собі контроль в Сенаті, де демократи утримують більшість у 51 до 49 місць. Але республіканці також можуть втратити контроль над Палатою представників, де демократам потрібно вибороти лише чотири місця, щоб повернути контроль над 435-місною палатою.
Шукайте прогнози аналітиків щодо результатів виборів до Конгресу за посиланням
У день виборів у столиці США Вашингтоні посилені заходи безпеки
Довкола Білого дому і Капітолію - загорожі, частина з них через підготовку до інавгурації, деякі бізнеси в центрі міста вирішили забити свої вітрини дошками на випадок заворушень. Правоохоронці в окрузі Колумбія цього тижня також працюють у посиленому режимі.
Дільниці для голосування відкрили майже всі американські штати
О 10 за Вашингтоном виборці можуть особисто проголосувати у Каліфорнії та Айдахо. До цього свої дільниці відкрили майже всі інші штати, лише штати Вашингтон та Аляска відкривають свої дільниці об 11 ранку за Вашингтоном, а Гаваї - найзахідніший острівний американський штат - опівдні за Вашингтоном. Штат Орегон голосує винятково поштою, тому в ньому немає виборчих дільниць для особистого голосування.
Найбільший вплив на результати виборів президента США мають так звані "штати-гойдалки", де, за прогнозами, перегони між Гарріс і Трампом будуть найзапеклішими: Пенсильванія, Джорджія, Північна Кароліна, Мічиган, Аризона, Вісконсин і Невада. Інші штати мають більш прогнозовані політичні уподобання й послідовно віддають голоси республіканцям ("червоні штати") або демократам ("сині штати").
Побачити процес голосування із дільниць можна зокрема тут
Відрив між Гарріс і Трампом лишається у межах похибки, свідчать соцопитування
Опитування напередодні дня виборів показали, що відрив між кандидатами у президенти - віцепрезиденткою-демократкою Камалою Гарріс та експрезидентом-республіканцем Дональдом Трампом - мінімальний, особливо в "штатах-гойдалках", за які точиться найзапекліша боротьба (battleground states), і які, ймовірно, стануть ключовими для визначення переможця.
Обидва кандидати 4 листопада відвідали Пенсильванію, один з таких ключових штатів, і провели серію передвиборчих мітингів. Про що вони говорили своїм виборцям напередодні відкриття дільниць - читайте тут.