Дональд Трамп здобув перемогу у штаті Аризона на президентських виборах 5 листопада. Таким чином кандидат від Республіканської партії переміг на цих перегонах у всіх семи ключових шатах.
Після чотирьох днів підрахунку голосів у південно-західному штаті з великим іспаномовним населенням CNN і NBC спрогнозували, що Трамп отримав 11 голосів виборців, перемігши віцепрезидентку Камалу Гарріс.
Колишній президент Джо Байден здобув незначну, але вирішальну перемогу в Аризоні в 2020 році, яка принесла Трампу поразку після його першого терміну на посаді.
Масштаб цьогорічної перемоги Трампа, який також виграв народне голосування з перевагою приблизно в 4 мільйони голосів, сколихнув Демократичну партію. Республіканці вже відновили контроль над Сенатом і, схоже, збережуть більшість у Палаті представників завдяки підтримці білих виборців із робітничого класу та значної частини латиноамериканців.
CNN повідомив про отримання республіканцями 213 місць у Палаті представників, для більшості в нижній палаті потрібно 218 місць.
Дані мереж показують, що демократи мають 205 місць, хоча посадовці партії все ще сподіваються, що зможуть здобути незначну перемогу, яка значно обмежить повноваження Трампа.
NBC повідомляє, що республіканці мають наразі 212 місць, а демократи – 204.
Інші шість ключових штатів, які Трамп переміг у президентській гонці - Пенсильванія, Вісконсін, Мічиган, Північна Кароліна, Невада та Джорджія.
Білий дім повідомив, що Байден зустрінеться з обраним президентом у Білому домі в середу. Зустріч відбудеться в Овальному кабінеті.
Зустрічі між президентами, що залишають свій пост, і майбутнім президентами вважалися звичайною практикою, але Трамп не запросив Байдена на таку зустріч після того, як зробив необґрунтовані заяви про фальсифікацію виборів, кульмінацією яких стали заворушення в Капітолії 6 січня 2021 року.
Трамп також порушив традицію, пропустивши інавгурацію Байдена, але Білий дім заявив, що президент Байден відвідає майбутню церемонію.
78-річний Трамп отримав більшу перемогу, ніж у 2016 році, незважаючи на кримінальне засудження та два імпічменти під час перебування на посаді.
Екзит-поли показали, що головними проблемами виборців залишаються економіка та інфляція, яка підвищилась за Байдена після пандемії COVID.
81-річний президент, який вибув із гонки за Білий дім у липні через занепокоєння щодо його віку, здоров’я та гостроти розуму, зателефонував Трампу в середу, щоб привітати його з перемогою на виборах.
Трамп 2.0
Демократи звинувачують один одного у поразці Гарріс після того, як вона замінила Байдена на перегонах приблизно за 100 днів до виборів.
Колишня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі в інтерв’ю The New York Times заявила, що "якби президент пішов швидше, на перегонах могли бути інші кандидати".
Поки демократи зважують, що пішло не так, Трамп почав збирати свою другу адміністрацію, призначивши керівницю виборчого штабу Сьюзі Вайлз на посаду керівника апарату Білого дому.
Вона є першою жінкою, призначеною на цю керівну посаду, і першим призначенням Трампа в його майбутній адміністрації.
Боротьба за посади в адміністрації
У суботу Трамп виключив можливість повторного призначення двох високопоставлених осіб своєї першої адміністрації, колишнього держсекретаря Майка Помпео та колишньої посолки в ООН Ніккі Гейлі.
Колишній посол у Німеччині Річард Гренелл вважається фаворитом на посаду держсекретаря, як і сенатор від Флориди Марко Рубіо, який у 2016 році назвав Трампа "шахраєм" і "найвульгарнішою людиною, яка коли-небудь претендувала на посаду президента".
Інші фаворити на посади в адміністрації Трампа 2.0 відображають значні зміни, які він, ймовірно, запровадить.
Роберт Ф. Кеннеді-молодший, провідна фігура руху проти вакцинації, для якого Трамп пообіцяв "важливу роль" у сфері охорони здоров’я, сказав NBC News у середу: "Я не збираюся у когось забирати вакцини".
Найбагатша людина світу, власник SpaceX, Tesla та мережі X Ілон Маск, також в списку претендентів на посаду аудитора урядових витрат.