Спеціальні потреби

Блінкен прямує до Брюсселя, щоб скоординувати наступні кроки з підтримки України


Уряд США планує збільшити військову допомогу Україні в останні дні терміну президентства Джо Байдена. Архівне фото: Державний секретар Ентоні Блінкен.  
Уряд США планує збільшити військову допомогу Україні в останні дні терміну президентства Джо Байдена. Архівне фото: Державний секретар Ентоні Блінкен.  

Держсекретар США Ентоні Блінкен прямує до Брюсселя у вівторок. В останні тижні перебування на посаді президента США Джо Байдена Вашингтон шукає шляхи "наростити" військову допомогу Україні.

Після Брюсселя Блінкен вирушить до Ліми, Перу, на зустріч Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, а потім поїде до Бразилії, щоб взяти участь у саміті 20 найбільших економік G20. Він приєднається до Байдена в Перу та Бразилії.

Очікується, що президент Байден і президент Китаю Сі Цзіньпін проведуть переговори віч-на-віч у суботу на полях саміту АТЕС. Зустріч, як очікується, триватиме близько півтори години. Про це Голосу Америки повідомили поінформовані особи на умовах анонімності.

У середу Блінкен візьме участь у перемовинах з колегами по НАТО та Європейському Союзу, щоб координувати подальшу підтримку України, а президент Байден зустрінеться з новообраним президентом Дональдом Трампом у Білому домі.

Посадовці заявили, що Байден проситиме Трампа "не полишати" Україну. Очікується, що пряма підтримка Північною Кореєю війни Росії в Україні стане центральною темою обговорень Блінкена з європейськими колегами та, ймовірно, увійде до порядку денного переговорів між посадовцями США та їхніми колегами в АТЕС.

Україна повідомляє, що північнокорейські війська беруть активну участь у бойових діях у Курській області Росії, що викликало осуд низки європейських країн щодо посилення військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.

Тим часом Росія продовжує обстріли України, а верховний військовий командувач країни повідомив, що десятки тисяч російських військ готові до атаки в російській Курській області, частину якої Україна захопила в серпні цього року.

Чарльз Купчан, старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин, сказав Голосу Америки, що Трамп може спробувати "домогтися припинення вогню в Україні", адже таку обіцянку він виголосів під час своєї виборчої кампанії.

Водночас Купчан зазначив: "Це буде не так просто, як він обіцяв... Знадобиться багато часу, щоб позиції Зеленського та Путіна зблизились", адже конфлікт триває вже понад два з половиною роки.

Після президентських виборів у США Держдепартамент заявив, що Блінкен спілкувався зі своїми європейськими колегами.

Серед них були міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі.

Посадовці кажуть, що переговори стосувалися ситуації в Україні, а також наслідків і загроз, пов’язаних з рішенням Росії ввести північнокорейські війська у війну проти України.

Зустрічам Блінкена в Брюсселі перебували перемовини європейських лідерів у Будапешті минулого тижня, де вони говорили трансатлантичні відносини, підтримку України та інші нагальні питання у світлі перемоги Трампа на президентських виборах у США минулого тижня.


Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG