Німецький канцлер Олаф Шольц прибув у понеділок 2 грудня до Києва і оголосив, що впродовж цього місяця Україна отримає військової допомоги на 650 мільйонів євро ($683 млн).
Це його другий приїзд в Україну від початку повномасштабного російського вторгнення 2022 року.
Напередодні, 1 грудня, Київ відвідала делегація нових чільних посадовців Євросоюзу: президент Європейської ради Антоніу Кошта, віцепрезидентка Єврокомісії Кая Каллас, яка відповідає за зовнішню політику і безпеку, а також комісарка з питань розширення ЄС Марта Кос.
Німеччина є найбільшим після США донором міжнародної допомоги Україні, але Олаф Шольц зазнає критики за те, що його опоненти називають браком лідерства та рішучості.
Україна може на нас покластися. Ми говоримо те, що робимо.
Уряд Шольца довго вагався з рішенням надавати Україні деякі види озброєнь, зокрема бронетехніку, і досі відхиляв заклики постачати ракети Taurus, як це роблять Британія та Франція з ракетами StormShadow/SCALP і Сполучені Штати з ATACMS.
На переговорах Олафа Шольца з президентом Володимиром Зеленським також очевидно постане питання приєднання України до НАТО, що український керівник назвав першим пунктом плану перемоги для припинення війни.
Зеленський доводить, що запрошення України в оборонний блок означало б провал намірів Владіміра Путіна загарбати Україну.
Шольц досі дуже стримано відгукувався на це, натомість наполягаючи, що важливо підтримувати Україну, але при цьому уникати того, що він називає загрозою "ескалації" війни.
Приготування до виборів у Німеччині
Олаф Шольц, який очолює Соціал-демократичну партію, фактично розпочав виборчу кампанію після того, як його урядова коаліція у листопаді розвалилася і країна почала приготування до дострокових парламентських виборів у лютому.
Соціал-демократи знову обрали його своїм керівником і кандидатом на посаду канцлера.
Найбільша опозиційна партія Християнсько-демократичний союз на чолі з Фрідріхом Мерцом пропонує виборцям більш праву програму з намірами підштовхнути економіку Німеччини з допомогою зменшенням соціальних витрат і заохоченням приватних інвестицій.
Олаф Шольц з нагоди приїзду до Києва поширив зранку 2 грудня в X такі дописи:
"Німеччина залишиться найсильнішим прихильником України в Європі. На зустрічі з @ZelenskyyUa я оголошу про додаткові озброєння на 650 мільйонів євро, які мають бути поставлені в грудні".
"Україна може на нас покластися. Ми говоримо те, що робимо, і ми робимо те, що ми говоримо.
Щоб це ще раз прояснити, сьогодні я поїхав до Києва: потягом через країну, яка понад 1000 днів захищається від загарбницької війни Росії".