Спеціальні потреби

Єрмак зустрічається з командами Трампа, Байдена у США - медіа


5 грудня запланована зустріч Андрія Єрмака із Салліваном. Про це повідомили Голосу Америки у Білому домі.
5 грудня запланована зустріч Андрія Єрмака із Салліваном. Про це повідомили Голосу Америки у Білому домі.

Українська делегація на чолі з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком 4 грудня зустрілася з представниками команди новообраного президента США Дональд Трампа. Про це з посиланням на джерела написали кілька західних видань.

Сьогодні, 5 грудня, також запланована зустріч Андрія Єрмака із радником з нацбезпеки США Джейком Салліваном. Про це повідомили Голосу Америки у Білому домі.

У Вашингтоні делегація поспілкувалась із кандидатом на посаду радника з національної безпеки Білого дому Майклом Волцом і кандидатом у спецпредставники по Україні Кітом Келлогом. До обговорень також долучився віцепрезидент Джей Ді Венс. А раніше в у Флориді Єрмак зустрівся з майбутнім керівником апарату Білого дому Сьюзі Вайлз, пише The Wall Stree Journal (WSJ).

Єрмак, як кажуть співрозмовники WSJ намагається налагодити стосунки з помічниками Трампа, зменшити "широкі розбіжності щодо досягнення врегулювання війни Києва з Росією" та планує "донести про свою готовність до миру".

Нещодавно в інтерв'ю Sky News президент України Володимир Зеленський дав зрозуміти, що Україна може погодитися на припинення вогню, якщо їй дозволять приєднатися до НАТО. Надалі Київ намагатиметься повернути території, окуповані Росією, шляхом дипломатичного тиску, а не силою.

"Це має бути стійкий мир...Нестабільний, тимчасовий мир не служить ні інтересам США, ні України" - цитує WSJ одного зі своїх анонімних співрозмовників.

Команда Трампа мало зацікавлена в тому, щоб запропонувати Україні членство в НАТО, пише американське видання.

Водночас видання пише про те, що подібна позиція
Києва щодо НАТО може бути тимчасовою і цитує на підтвердження цього аналітика International Crisis Group Лучіана Кіма.

"Українці викладають свою максималістську позицію, вступаючи в можливі переговори...Насправді вони можуть визнати, що членство в НАТО не є близьким. Але чому вони повинні визнавати це до початку переговорів?", - каже Кім.

Андрій Єрмак, як пише WSJ з посиланням на своїх співрозмовників буде зображувати Україну як "конструктивного партнера для миру, а не як перешкоду йому"

Експерт International Crisis Group вказує також на те, що у Києві є розчарування адміністрацією Байдена через обмежену військову допомогу.

"У Києві дуже глибоке розчарування адміністрацією, яка йде. Нова адміністрація Трампа дала людям у Києві надію на прорив. Як це буде виглядати – питання. Але ясно те, що статус-кво закінчиться", - заявив Лучіан Кім.

Лідери інших країн, включаючи Канаду, Польщу та Аргентину також вже проводили зустрічі із командою Трампа.

Раніше в інтерв'ю Голосу Америки американський відставний генерал Веслі Кларк про своє розчарування діями адміністрації Байдена. США можуть постачати, за його словами більше систем Patriot та передових технологій.

Відколи Дональд Трамп переміг на президентських перегонах адміністрація Байдена заявила про збільшення об'єми пакетів допомоги для Києва. Зокрема на початку цього тижня Пентагон оголосив про пакет допомоги на 725 мільйонів доларів.

Адміністрація Байдена також збирається подати запит до Конгресу на додаткові 24 млрд доларів фінансування для України. Однак спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що не планує виносити питання про додаткову допомогу Україні на голосування у Конгресі.

Відповідаючи на запитання журналістки Голосу Америки Катерини Лісунової, Джонсон сказав:

“Це вже не справа Джо Байдена ухвалювати таке рішення. У нас є новообраний президент, і ми збираємося почекати та взяти на озброєння стратегію нового головнокомандувача щодо всього цього”.

Раніше Кіт Келлог, кандидатом у спецпредставники по Україні в команді Трампа заявив про підтримку зусиль адміністрації Байдена щодо швидкої доставлення зброї в Україну. Хоча раніше він говорив про те, що ймовірно варто призупинити постачання зброї, аби Україна погодилась на переговори із Росією.

"Чим більше це робить адміністрація Байдена, тим більше відкривається можливостей для обраного президента робити те, що він хоче...Це все базується на інструментах впливу. Президент це розуміє, і він збирається використовувати це на свою користь", - сказав Келлог в інтерв’ю Fox News.

Кіт Келлог: номінант Трампа на представника з питань України.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG