Сполучені Штати нарощують військову допомогу Україні і до середини січня додатково нададуть Києву сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет та сотні броньованих машин.
Про це заявили в Білому домі за результатами зустрічі радника національної безпеки США Джейка Саллівана та керівника Офісу президента України Андрія Єрмака.
Під час зустрічі, що відбулась в середу у Вашингтоні в Білому домі і тривала понад годину, посадовці обговорили чотири напрямки підтримки України в обороні проти Росії.
- Збільшення оборонної допомоги Україні з додатковими поставками до середини січня. Це, як і економічний тиск, має створити проблеми в плані людських та економічних ресурсів для Москви, повідомив представник Білого дому.
- В наступні тижні США введуть більше санкцій проти Росії в рамках посилення економічного тиску на Москву, щоб зменшити її здатність вести війну, оголосили в Білому домі.
- Якщо Україна мобілізує додатковий військових, США готові допомогти їх навчити, запевнили в Білому домі і наголосили, що Україна має значні виклики з людським ресурсом на фронті.
- США підтримують українську економіку і завершують перемовини з союзниками про кредит для України обсягом 20 мільярдів доларів, що погашатиметься за рахунок доходів на знерухомлені російські активи. "Це забезпечить необхідні економічні ресурси для України на наступні місяці", - йдеться в повідомленні.
Єрмак назвав зустріч із Салліваном "продуктивною".
У своєму дописі в Telegram посадовець повідомив, що за два дні у США він крім зустрічей в Білому домі, Державному департаменті та Конгресі США також провів зустрічі "з ключовими людьми команди Дональда Трампа". Єрмак не назвав з ким саме з команди Трампа він зустрічався, пославшись на "джентельменську домовленість".
В останні тижні на посаді президент США Джо Байден планує подати запит до Конгресу на додаткові 24 млрд доларів фінансування для України. Однак спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що не буде виносити питання про додаткову допомогу Україні на голосування у Конгресі.
Відповідаючи на запитання журналістки Голосу Америки Катерини Лісунової, Джонсон сказав:
“Це вже не справа Джо Байдена ухвалювати таке рішення. У нас є новообраний президент, і ми збираємося почекати та взяти на озброєння стратегію нового головнокомандувача щодо всього цього”.