США спрямовують на допомогу Україні 20 мільярдів доларів, оголосили в Міністерстві фінансів США.
Кошти надаватимуться в рамках позики обсягом 50 мільярдів доларів, які схвалила "Група семи". Погашатись позика буде рахунком доходів на знерухомлені російські активи.
"Завдяки творчому підходу до стратегії та єдності G7 ми надсилаємо безпомилковий сигнал про нашу рішучість примусити Росію нести все більший тягар цієї незаконної війни, замість платників податків нашої коаліції", - сказала міністерка фінансів США Дженет Єллен. Вона додала, що Путін сподівається, що союзники України "втомляться і зрештою відступлять"
"50 мільярдів доларів, які колективно надає G7 в рамках цієї ініціативи, допоможуть Україні забезпечити необхідні ресурси для підтримки роботи служб надзвичайних ситуацій, лікарень та інші засади для її хороброго опору. Разом з американською безпековою допомогою Україні і нашими рішучими кроками із посилення санкцій проти Росії, ці дії надалі зміцнять здатність України захистити власний суверенітет і досягнути справедливого миру".
Кошти буде надано через спеціальний фонд Світового банку в рамках ініціативи ERA.
Поразка України лише заохотить більшу агресію Путіна і загрожуватиме безпеці регіону та союзників США в Європі, йдеться в повідомленні фінансового відомства США.
Раніше в інтерв'ю Голосу Америки голова Національного банку України Андрій Пишний називав цю позику Україні обсягом 50 млрд доларів "історичним" кроком і висловлював сподівання, що це може стати лише першим кроком на шляху до конфіскації російських державних активів, що складають загалом 280 мільярдів доларів.
“Це злам позиції, і ми розглядаємо цей кредит на $50 млрд як перший крок на шляху до доступу до самого "тіла" знерухомлених активів. Цей шлях не буде ні простим, ні швидким, але мені видається, що відбулися дуже позитивні в цьому напрямку зрушення”, – казав Пишний в інтерв'ю під час зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні наприкінці жовтня.
Бельгійська компанія Euroclear, де заморожено 180 млрд доларів російських активів, вказує, що конфіскація російських активів має супроводжуватись і звільненням компанії від зобов'язань перед РФ.
Голова Euroclear Валері Урбан в інтерв'ю Bloomberg, опублікованому 10 грудня, заявила: "Ми не можемо опинитись в ситуації, коли активи конфіскують, а через пару років Росія постукає у двері і скаже: "Я хочу отримати гроші на свої цінні папери", а активи вже пішли. Якщо активи конфіскуються, все має піти, включаючи зобов'язання".
Як повідомляв раніше Голос Америки, Європейський Союз зобовʼязався надати Україні до 35 мільярдів євро в рамках позики Групи семи.