Спеціальні потреби

Байден номінував експосла США в Україні Джеффрі Паєтта на найвищу дипломатичну відзнаку


На архівному фото - посол США в Україні Джеффрі Паєтт (2013-2016) разом з держсекретарем США Джоном Керрі (2013-2017) у київському міжнародному аеропорту Бориспіль, Україна, 7 липня 2016 р. Gleb Garanich/Pool via AP
На архівному фото - посол США в Україні Джеффрі Паєтт (2013-2016) разом з держсекретарем США Джоном Керрі (2013-2017) у київському міжнародному аеропорту Бориспіль, Україна, 7 липня 2016 р. Gleb Garanich/Pool via AP

Президент США Джо Байден номінував колишнього посла Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Паєтта на звання Career Ambassador, що є найвищим рангом у дипломатичній службі.

Наразі Джеффрі Паєтт працює в американському уряді на посаді помічника держсекретаря США з питань енергоресурсів.

"Посол Паєтт мав видатну кар’єру на дипломатичній службі. Він був послом в Україні під час революції на Майдані та відіграв важливу роль у допомозі зі скеровування політики США, працював над підтримкою демократії та руху України до вільного і процвітаючого майбутнього", – сказав у коментарі Голосу Америки Роман Попадюк, перший посол США в Україні.

Про дипломатичний талант Паєтта, який він проявив на посаді посла США в Україні, Голосу Америки розповів і Джон Гербст, інший колишній посол США в Україні.

“Коли Паєтт прибув до України на посаду посла, він опинився в розпалі надзвичайної кризи. І він справився з цим феноменально. Справді, дуже добра робота у критичний момент”, - розповів Джон Гербст.

Паєтт був послом США в Україні з 2013 по 2016 рік, період, коли Росія анексувала Крим.

"Наша позиція щодо статусу Криму добре відома. Крим є і завжди буде залишатися частиною України. Ми засуджуємо російську окупацію Криму і закликаємо до її негайного припинення. Наші санкції, пов’язані з окупацією Криму, будуть залишатися в силі, поки Росія не поверне півострів Україні", – заявляв посол Паєтт у 2016 році.

Паєтт мав дуже сильну точку зору щодо того, як США повинні допомогти Україні зберегти її дипломатію
Джон Гербст

Аналізуючи роботу Паєтта в Україні, Джон Гербст наголосив:

“Він надавав необхідну допомогу українському народу, коли той перебував під сильним тиском. Паєтт мав дуже сильну точку зору щодо того, як Сполучені Штати повинні допомогти Україні зберегти її дипломатію”.

За словами Гербста, звання Career Ambassador - це винятково висока номінація, якою відзначають лише невелику кількість дипломатів.

“Його список досягнень як на посаді посла, так і в енергетичній сфері в уряді, демонструє, що він справді заслуговує цієї високої відзнаки”, – каже Гербст.

Держсекретар США Ентоні Блінкен в офіційній заяві з приводу номінації Джеффрі Пайєтта та ще 4 американських дипломатів прокоментував: “Завдяки їхнім зусиллям Америка стала сильнішою, безпечнішою та кращою. Служба закордонних справ і Державний департамент висловлюють кожному з них особливу подяку за невтомну працю”.

Сфери діяльності Пайєтта і його номінованих колег Блінкен назвав “найактуальнішими і найскладнішими питаннями у регіонах по всьому світу”.

За словами держсекретаря США, американська дипломатія дуже виграє від подальшої служби дипломатів на державних посадах.

В інтерв'ю Голосу Америки вже на посаді помічника держсекретаря США з питань енергетики, Паєтт влітку цього року запевняв, що США допоможуть відновити, диверсифікувати та захистити українську енергетику від російських ударів, а також зробити її відповідною до європейських стандартів.

“Для мене це дуже особисте питання, тому що я працюю над цим, допомагаючи народу України, вже 11 років”, – сказав дипломат про інтеграцію України в Європейський Союз.

В іншому інтерв’ю Голосу Америки він запевняв, що союзники не збавляють темпи підтримки України. Натомість Росія, за його словами, “вже ніколи не поверне собі репутацію надійного постачальника енергоресурсів”.

“Цією війною Росія завдала значної шкоди собі та нафтогазовій галузі, яка була рушієм її економіки”, – заявляв Паєтт.

Під час одного з виступів цього року Джеффрі Паєтт зауважував:

“Хочу відзначити героїчну працю, наполегливість і винахідливість українського народу протягом останніх двох з половиною років. Та особливо хочу відзначити надзвичайних українських енергетиків, які зуміли стабілізувати систему завдяки невтомним зусиллям, використовуючи власний потенціал України, іноді з великою особистою небезпекою”.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Ганна Твердохліб

    Знімаю соцмережеві відео для Голосу Америки про українців у США та Європі, пишу новини, найбільше люблю розповідати історії людей, які живуть цікаве і насичене життя, а також збирати зворушливі розповіді української діаспори, а також висвітлювати досягнення, за які Україну шанують у світі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG