Спеціальні потреби

Британських військових можуть відправити в Україну


Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі оглядає знищену російську військову техніку у центрі Києва під час свого візиту в Україну, 18 грудня 2024 року. Фото AFP
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі оглядає знищену російську військову техніку у центрі Києва під час свого візиту в Україну, 18 грудня 2024 року. Фото AFP

Британських військових можуть відправити в Україну для тренування українських армійців. Велика Британія має зробити навчання "більш відповідним до потреб українців". Про це в інтерв'ю The Times заявив міністр оборони Сполученого Королівства Джон Гілі в ході візиту в Україну 18 грудня.

"Нам потрібно полегшити українцям доступ, і ми повинні працювати з українцями, щоб допомогти їм мотивувати та мобілізувати більше новобранців", — сказав Гілі.

Раніше Велика Британія тренувала українських військових на своїй території. Загалом через навчання пройшла 51 тисяча військових, пише Sky news.

Британський міністр заявив, що передасть своєму українському колезі Рустему Умєрову план із п'яти пунктів, як Лондон планує посилити свою підтримку України в наступному році. Окрім збільшення тренувань, йдеться також про надання нової зброї, додаткових грошей та підтримки оборонної промисловості.

Міністерство оборони Великої Британії також оголосило у четвер, 19 грудня, що виділяє додаткову військову допомогу Україні на 225 мільйонів фунтів стерлінгів.

Допомога включає обладнання для посилення Військово-морських сил, зокрема, малі катери, розвідувальні дрони, надводні кораблі без екіпажу, баражуючі боєприпаси та безпілотники для протимінної боротьби. Також Британія надасть засоби ППО, зокрема радари, наземне обладнання для маскування та системи радіоелектронної боротьби.

Першим про можливу присутність західних військових на території України заявив ще на початку цього року президент Франції Еммануель Макрон.

Європа про війська в Україні

Напередодні, 18 грудня у Брюсселі президент України Володимир Зеленський обговорив у з президентом Франції його ініціативу миротворчих сил в Україні.

"Продовжили опрацювання ініціативи президента Макрона щодо присутності в Україні сил, які можуть сприяти стабілізації на шляху до миру", - написав Зеленський у Telegram і додав, що Макрон "поінформував про свою комунікацію з іншими партнерами заради реалізації всіх необхідних кроків для досягнення миру".

На пресконференції після завершення переговорів із лідерами країн ЄС та генсеком НАТО Марком Рютте Зеленський розповів, що отримав позитивні новини щодо ідеї розміщення в Україні миротворчої місії.

"Еммануель мав контакти щодо цього з деякими лідерами. Ми в процесі, але я бачу, що є позитив від деяких лідерів", - сказав він.

Конкретизувати формат місії президент поки не став, оскільки це, за його словами, "сенситивне питання". "Тут питання деталей, і ми обговорюємо ці деталі", - додав він.

Держсекретар США Ентоні Блінкен напередодні в промові в Нью-Йорку вказав на те, що членство України в НАТО надало б їй гарантії безпеки, але визнав необхідність також розглядати інші варіанти забезпечення безпеки України в майбутньому, адже членство в НАТО "не єдиний шлях”.

В цьому контексті Блінкен вважає можливе залучення європейських військ на майбутню лінію розмежування непоганою гарантією.

“Наприклад, у нас є європейські країни, які говорили про можливість, якщо буде припинення вогню та вирішення, мати частину своїх сил уздовж лінії припинення вогню, щоб патрулювати її, захищати її, забезпечувати це. Це також буде непоганою гарантією”, - сказав він.

"Аби Україна була у безпеці – вона має бути у НАТО", – Майкл Карпентер. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG