Спеціальні потреби

Смертоносні та ефективні – медіа про українські безпілотники


Мета операторів дронів, йдеться у матеріалі NPR – уповільнити просування Росії та послабити її боєздатність, зберігаючи якомога більшу кількість українських солдатів. На фото – український оператор дронів біля Покровська. Reuters
Мета операторів дронів, йдеться у матеріалі NPR – уповільнити просування Росії та послабити її боєздатність, зберігаючи якомога більшу кількість українських солдатів. На фото – український оператор дронів біля Покровська. Reuters

Україна все більше покладається на безпілотники на фоні нестачі солдатів. На цьому наголошує видання NPR, яке називає безпілотні дрони "смертоносними та ефективними". Мета операторів дронів, йдеться у матеріалі NPR – уповільнити просування Росії та послабити її боєздатність, зберігаючи якомога більшу кількість українських солдатів.

Якщо ворожа піхота наближається до наших позицій, наші [солдати] відкривають вогонь з кулеметів і ворог лягає, вони більше не звертають уваги на наші дрони, а потім ми їх доб’ємо, ми їх вбиваємо
Військовий командного центру "Піп"

За оцінками Інституту вивчення війни (ISW), стратегія уповільнення наступу Росії з використанням дронів працює. Так, ISW наводить цифри, що Росія жертвує 60 вбитими чи пораненими солдатами за кожен квадратний кілометр захопленої території. Інститут вивчення війни повідомляв, що Росія могла втратити близько 3000 тисяч солдатів в районі Покровська протягом двох тижнів на початку грудня.

Журналісти NPR побували в командному центрі, де військові допомагають операторам дронів, які знаходяться ближче до передової, співпрацюючи з іншими типами підрозділів, у тому числі українською піхотою, що воює з окопів та укріплень.

“Будинок з вікнами старанно закритими чорним пластиком, де оперативний персонал командного центру дронів готується до смертоносної нічної роботи”, – описує видання командний центр, порівнюючи його із “суворим місцем, схожим на сільський мисливський табір, заповнений звуком дзижчання від комп’ютерів та великих телевізорів з плоским екраном”.

“Якщо ворожа піхота наближається до наших позицій, наші [солдати] відкривають вогонь з кулеметів і ворог лягає, вони більше не звертають уваги на наші дрони, а потім ми їх добиваємо, ми їх вбиваємо”, — розповідає про тактику атак виданню NPR військовий командного центру дронів з позивним Піп. Саме його робота – допомагати операторам дронів вражати російських військових швидко та ефективно.

Дрони оснащені інфрачервоними камерами, які дозволяють операторам дронів “бачити” вночі та атакувати російських військових, що наближаються до українських позицій.

“Жорстока реальність полягає в тому, що обидві сторони використовують безпілотники все частіше й ефективніше в цій війні. Літаки з дистанційним керуванням пролітають сотні миль, націлюючись на міста, військові об’єкти та заводи далеко від лінії фронту. Маленькі смертоносні безпілотники літають над замерзлими окопами, полями та міськими вулицями”, – розповідає NPR.

Війна Росії проти України показала важливість використання відносно дешевих і негабаритних засобів, що позначиться на майбутніх війнах у світі, і до чого будуть пристосовуватися передові армії.

Про раніше говорила заступниця очільника Пентагону Кейтлін Гікс. Заступниця міністра оборони США наголосила, що поєднання старих і нових технологій в Україні, наприклад, невеликих дронів, які дозволяють корегувати артилерію в реальному часі, "також є ширшою тенденцією", яку світ очевидно побачить у майбутніх війнах.

Дивіться також: Пентагон: війна в Україні змінить підходи до озброєння в майбутніх війнах

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG