Спеціальні потреби

ЗМІ: Азербайджанський літак могло вразити російське ППО, а Росія не дозволила йому приземлитися


Знімок пошкодження уламків пасажирського літака авіакомпанії "Азербайджанські авіалінії", який розбився поблизу міста Актау, Казахстан, 25 грудня 2024 року. Social Media/via REUTERS
Знімок пошкодження уламків пасажирського літака авіакомпанії "Азербайджанські авіалінії", який розбився поблизу міста Актау, Казахстан, 25 грудня 2024 року. Social Media/via REUTERS

Існують попередні свідчення, що російська система ППО могла збити азербайджанський літак в Казахстані, сказав посадовець США агенції Reuters у четвер на умовах анонімності. Посадовець додав - якщо повідомлення підтвердяться, це підкреслить "нерозсудливість" російського вторгнення до України.

Підтвердження про те, що літак Азербайджанських авіаліній, який розбився 25 грудня у Казахстані, був збитий російською системою ППО від офіційних осіб Азербайджану отримало і міжнародне інформаційне агентство Anadolu. А джерела Euronews в азербайджанському уряді заявили, що російські аеропорти відмовляли пошкодженому літаку у аварійній посадці, незважаючи на запити пілотів.

У результаті аварії пасажирського літака, що летів з Баку до Грозного і розбився поблизу міста Актау в Казахстані, загинули 38 людей. 29 людей вижили.

Reuters пише, літак могла збити система ППО росіян, які задіюють їх проти безпілотників.

За інформацією Anadolu, у літак могла поцілити система ЗРК “Панцир”.

Момент катастрофи літака на знімку із соцмереж, 25 грудня 2024 р. Social Media/via REUTERS
Момент катастрофи літака на знімку із соцмереж, 25 грудня 2024 р. Social Media/via REUTERS

Джерела в уряді Азербайджану ексклюзивно підтвердили Euronews, що російська ракета “земля-повітря” стала причиною катастрофи літака Азербайджанських авіаліній в Актау в середу, 25 грудня.

За даними джерел, ракета була випущена по рейсу 8432, націлюючись на безпілотник над Грозним, а осколки вибухнули поруч з літаком у польоті.

Урядові джерела повідомили Euronews, що пошкодженому літаку не дозволили приземлитися в жодному з російських аеропортів, незважаючи на запити пілотів про аварійну посадку, і йому було наказано летіти через Каспійське море до Актау в Казахстані.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков відмовився коментувати повідомлення про те, що авіакатастрофа стала наслідком роботи ППО та закликав усіх дочекатися завершення розслідування.

Коментуючи припущення, що літак могла збити ракета речник Сенату Казахстану Маулен Ашимбаєв заявив, що поки слідство триває, сказати, що пошкодило літак "неможливо", повідомляє "Радіо Свобода".

"Справжні експерти вивчають це і зроблять свої висновки. Ні Казахстан, ні Росія, ні Азербайджан звичайно не зацікавлені у приховуванні інформації і її буде оприлюднено", - додав Ашимбаєв.

У четвер, 26 грудня, азербайджанці відзначають національний день жалоби за жертвами рейсу J2-8243 Баку-Грозний.

Губернатор Санкт-Петербурга Олександр Бєглов біля консульства Азербайджану, 26 грудня 2024р. AP Photo/Dmitri Lovetsky
Губернатор Санкт-Петербурга Олександр Бєглов біля консульства Азербайджану, 26 грудня 2024р. AP Photo/Dmitri Lovetsky

Як пише Радіо Свобода, по всій території Азербайджану приспущені державні прапори, а також лунали звукові сигнали з транспортних засобів, кораблів і потягів, коли опівдні нація вшанувала пам'ять жертв авіакатастрофи хвилиною мовчання.

За даними міністерства охорони здоров'я Казахстану, серед постраждалих щонайменше двоє дітей, 11 осіб потрапили в реанімацію.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG