Спеціальні потреби

Зеленський прибув у Давос, де стартував Всесвітній економічний форум


Почало роботу 55-те щорічне засідання ВЕФ у Давосі, Швейцарія, 20 січня 2025 року. (Фото: REUTERS/Yves Herman)
Почало роботу 55-те щорічне засідання ВЕФ у Давосі, Швейцарія, 20 січня 2025 року. (Фото: REUTERS/Yves Herman)

У Давосі відкрився 55-й Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Політики та лідери бізнесу збираються на чотириденну зустріч на швейцарському курорті, щоб обговорити основні виклики для світу.

На форумі під назвою “Співпраця для розумної епохи”, де зібралися близько 3000 лідерів зі 130 країн, включно з 60 главами держав та урядів, говоритимуть про геоекономічну невизначеність, штучний інтелект, переосмислення зростання та захист планети, серед іншого, зазначає Euronews.

Очікується, що 23 січня до учасників форуму відеозв'язком звернеться президент США Дональд Трамп.

Водночас питання України та російської війни займатиме важливе місце як одна з ключових геостратегічних проблем світу, пише NYT.

До Давоса прибув президент України Володимир Зеленський. В своїй промові на ВЕФ 21 січня, як очікується, Зеленський спробує переконати світових лідерів і бізнесменів продовжити, й навіть посилити, підтримку України у її відсічі російській агресії.

У своїй промові зранку 21 січня голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна повинна сама ухвалювати рішення щодо своєї території, й запевнила, що Європейський Союз продовжить беззастережно підтримувати Київ.

"Важливо, щоб Україна залишалася незалежною державою, і щоб саме Україна вирішувала щодо своєї території", - сказала зокрема фон дер Ляєн.

Лідерка Єврокомісії застерегла, що світ увійшов в еру жорсткої геостратегічної конкуренції, але запевнила, що ЄС готовий до діалогу зі США.

“Нашим першочерговим завданням буде раннє залучення, обговорення спільних інтересів і готовність до переговорів. Ми будемо прагматичними, але завжди відстоюватимемо свої принципи. Захищати наші інтереси та відстоювати наші цінності – це європейський шлях”, сказала фон дер Ляєн, закликавши уникнути “глобальної гонитви до дна”.

Київ та його союзники уважно спостерігають за президентом США Трампом, намагаючись зрозуміти, якою саме буде його стратегія щодо України.

Під час своєї інавгураційної промови 20 січня, Трамп не назвав Україну чи Росію прямо. Втім він висловив бажання бути “миротворцем і об’єднувачем”, а також загально зазначив, що “ми будемо вимірювати свій успіх не лише битвами, які ми виграємо, але й війнами, які ми закінчуємо”.

Пізніше того ж дня Трамп зауважив, що “Зеленський хоче укласти домовленість”. Він також висловив сподівання, що Путін теж має бути готовий до угоди, бо “він руйнує Росію, не укладаючи угоду”.

Водночас деталей щодо можливої домовленості поки немає.

Вітаючи Трампа зі вступом на посаду 20 січня, Зеленський закликав до єдності й співпраці та висловив сподівання, що Трамп допоможе досягти “справедливого миру”.

“Президент Трамп завжди рішучий, і проголошена ним політика миру завдяки силі дає шанс на зміцнення американського лідерства та досягнення надійного й справедливого миру – це найголовніше”, - написав, зокрема, Зеленський на своїй сторінці в мережі Х.

Трамп також озвучив вимогу до союзників США по НАТО взяти на себе більшу роль та більший тягар як у підтримці України та досягненні миру, так і забезпеченні власної європейської безпеки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG