Віцепрезидент США Джей Ді Венс пообіцяв, що адміністрація президента Дональда Трампа під час його другого терміну не лише відновить захист свободи віросповідання, який він підтримував під час свого першого терміну, але також має намір «розширити» цей захист.
Про це Венс сказав, виступаючи у середу на саміті Міжнародної релігійної свободи, щорічній конференції, на яку до Вашингтона збираються сотні релігійних лідерів, експертів, політиків та представників недержавних та благодійних організацій з усього світу.
"Наша адміністрація вважає, що ми повинні відстоювати свободу віросповідання не лише як правовий принцип, яким би важливим він не був, а як реальність як у наших власних кордонах, так і особливо за їхніми межами", — запевнив віцепрезидент у середу, 5-го лютого, на одній з ранкових панелей конференції.
Венс сказав, що нова адміністрація визнає «різницю між режимами, які поважають релігійну свободу, і тими, які не поважають».
Говорячи про перший термін Трампа, Венс згадав американську військову відповідь угрупуванню Ісламській державі Іраку та Сирії (ІДІЛ), яка мала на меті захистити християн, єзидів та інші релігійні меншини на Близькому Сході.
Він згадав про Китай та тяжке становище іракських християн і сказав, що потрібно ще багато роботи для просування свободи віросповідання в кожній частині світу, щоб забезпечити релігійні права людей.
Віцепрезидент також розкритикував виділення попередньою адміністрацією федеральних коштів неурядовим організаціям (НУО), які, за його словами, «присвячені поширенню атеїзму по всьому світу».
Венс також згадав про те, що нинішній державний секретар Марко Рубіо, який просуватиме цю політику у зовнішній політиці США, є "одним з великих живих борців за релігійну свободу в усьому світі, людину, яка віддана релігії".
"Ми зможемо краще захищати гідність усіх народів, а також права всіх віруючих сповідувати свою віру згідно з велінням сумління", – запевнив Венс.
Деякі доповідачі на саміті висловили оптимізм щодо прихильності адміністрації свободі віросповідання, але інші висловили занепокоєння щодо заморожування грантів для певних закордонних недержавних організацій, які, за підтримки США, сприяли свободі віросповідання в інших країнах.
Організатори саміту опублікували документ на семи сторінках, у якому окреслили пріоритети, що включали переоцінку іноземних грантів, щоб переконатися, що свобода віросповідання є пріоритетом, і відновлення Програми прийому біженців США з наданням пріоритету релігійним меншинам.