Спеціальні потреби

Іран заявляє, що готовий вести переговори зі США, але не під «максимальним тиском»


Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що його країна готова вести переговори зі США щодо своєї ядерної програми і відповідних санкцій, але переговори, за його словами, не можуть відбуватися за стратегією «максимального тиску» президента Дональда Трампа.

«Зняття санкцій потребує переговорів, але не в рамках політики «максимального тиску», тому що це були б не переговори, а форма капітуляції», – заявив Аракчі в соціальних мережах.

«Іран не хоче вести переговори з країною, яка одночасно запроваджує нові санкції», – сказав він.

Як раніше повідомляв Голос Америки, президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що відновить свою кампанію «максимального тиску» на Іран, яка включає спроби знизити його експорт нафти до нуля, щоб перешкодити Тегерану отримати ядерну зброю.

При цьому Трамп, який говорив з журналістами в Овальному кабінеті, висловив надію, що цю політику «навряд чи доведеться застосовувати».

Трамп заявив про це, підписуючи меморандум про відновлення політики санкцій проти Ірану, подібної до тієї, яку він запровадив під час його першого президентського терміну.

Меморандум наказує кожному департаменту уряду США розробити санкції проти Ірану, особливо щодо ядерної діяльності, сказав помічник Білого дому під час підписання.

За словами помічника, це дасть Трампу «всі можливі інструменти», щоб запобігти «злочинним діям» Ірану.

Меморандум Трампа наказує Міністерству фінансів і Державному департаменту здійснити кампанію, спрямовану на «зведення експорту нафти з Ірану до нуля».

Трамп сказав, що йому шкода, що потрібно вдаватися до суворих заходів: "Усі хочуть, щоб я його підписав. Я це зроблю. Це дуже жорстко для Ірану". При цьому Трамп заявив, що готовий до угоди з Іраном, і висловив готовність поговорити з іранським лідером.

Арагчі сказав, що «Іран вже чітко дав зрозуміти, що ні за яких обставин ніколи не буде намагатися розробити чи отримати ядерну зброю».

Він додав, що «не важко отримати практичні гарантії того, що Іран не матиме ядерної зброї, за умови, що також будуть надані об’єктивні гарантії того, що ворожі заходи проти Ірану, включаючи економічний тиск і санкції, будуть ефективно припинені».

Днем раніше верховний лідер Ірану Аятола Алі Хаменеї відкинув перспективу ядерних переговорів зі Сполученими Штатами, наполягаючи на тому, що такі переговори не будуть вирішувати проблеми Ірану.

Як повідомляє Reuters, голова ядерної служби ООН заявив у розмові з агентством у грудні, що Іран "різко" прискорює збагачення урану до 60% чистоти, що близько до 90% збройового рівня. Іран заперечує бажання розробити ядерну зброю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Майбутнє USAID — останні заяви з Вашингтона.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:54 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG