Центри з контролю та профілактики інфекційних захворювань США рекомендують щоденно ретельно обробляти всі прилади, яких ми торкаємось регулярно - смартфони, клавіатуру, комп'ютери, планшети.
Вірус може жити на пластиковій чи сталевій поверхні до троьох днів, кажуть експерти, а відтак може потрапити в організм людини через, скажімо, дотик щоки до поверхні телефона.
Втім дезінфекувати свій телефон треба обережно. Ось чого, НЕ треба робити:
- не розпилюйте дезіфекційний спрей безпосередньо на поверхню телефона
- Не кладіть свій телефон у миючу рідину
- Не використовуйте для обробки телефонів компресовані розпилювачі, призначені для клавіатури
- Не протирайте свої телефони грубими матеріалами.
- Для того, щоб ретельно обробити телефон, спочатку його треба виключити. Переконайтесь, що він відключен також і від зарядки. Використовуйте мокрі салфетки, які містять принаймні 70 відсотків алкоголю. Рекомендується спочатку вижати салфетку, а потім вже витирати нею телефон. Можна також скористатися і сухими салфетками, спочатку обприскавши їх дезінфекційною рідиною. Рекомендують також використовувати спеціальні миючі серветки, призначені для обробки окулярів чи лінз.
Гугл радить чистити свій телефон шматочками, змоченими у мильній воді, знову ж таки, обережно, щоб рідина не попала всередину телефона.
Самсунг пропонує новітній сервіс - санітарну обробку телефонів за допомогою ультрафіолету. Таку послугу пропонують у сервісних центрах та крамницях компанії, щоправда поки що тільки у США.
Санітарна обробка телефона - один з багатьох шляхів, як не допустити поширення коронавірусу, разом з регулірним миттям рук, прикриттям рота та обмеженням контактів.
Дивіться також: Доставка їжі на карантині. Відео