З 6 по 8 червня у німецькому курортному місті Гайлігендам проходитиме цьогорічний саміт Великої вісімки. Утім, місто готується не лише до прийняття лідерів промислово розвинутих країн світу, але й до масових акцій протесту.
Німецька влада очікує прибуття на саміт 100 тисяч демонстрантів, які виступають за подолання бідності, проти епідемії СНІДу, глобального потепління і урядової корупції. Вони різного віку, керуються різними принципами, але їх об’єднує спільна риса – вони приїхали сюди з різних куточків світу, щоби бути почутими.
Майкл – студент політичних наук у Німеччині планує у наступні дні стати активним учасником демонстрацій:
“На мій погляд, Велика вісімка і саміт асоціюються з негативним розвитком подій у світі. Я тут, як зрештою й інші, аби сказати: ми незадоволені тим, що відбувається у світі”.
Влаштуванням величезної кількості прибулих політичних активістів займаються волонтерські організації. Вони розгорнули так званий “табір демонстрантів”, в радіусі 25 кілометрів біля місця проведення саміту. Шість тимчасових наметових містечок повинні прийняти 50 тисяч учасників протестів. Там безкоштовно пропонують їжу, нічліг та інші послуги, хоча організатори і просять пожертви сумою у 5 євро на день. Саша, студентка з німецького міста Росток, допомагає у таборі:
“Вони прибувають з усього світу – США, Німеччини, Нідерландів, Франції, Іспанії та Африки. Тут для них організовано культурні програми - концерти, театри, кіно, дискусії на політичні та соціальні теми. Водночас це місце, де вони можуть відпочити”.
У таборі є душові кабінки, дитячий майданчик, бари тощо. Кухня тут вегетаріанська, хоча організатори кажуть, що місцеве населення принесло багато солодощів, аби таким чиною привітати демонстрантів. Охоронців порядку тут не побачиш. Поліція у великій кількості зосереджена довкола території тимчасового табору.
Представник поліції Аксель Фолькенберґ каже, що більшість демонстрантів люди мирні, які прагнуть висловити своє незадоволення подіями у світі, хоча треба бути напоготові:
“Є, звичайно, багато і таких, які готові спровокувати насильство. Вони не мають нічого спільного із самітом, лише шукають конфронтації з поліцією”.
Зрештою, якою б не була ціль демонстрантів, прибулих на саміт Великої вісімки до Німеччини, Гайлігендам у наступні кілька днів стане світовою столицею протестів.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1